Fuar organizasyonları, şirketlerin ve müşterilerin bir araya geldiği, her iki tarafın çıkarlarına hizmet eden özel etkinlikler olarak düzenlenir. Belirli bir konsepte veya daha geniş bir yapıya göre düzenlenmiş olan bu özel etkinliklerde şirketler, bu alanda bir stand kurmuş ve ziyaretçilerini bu alana yerleştirmişlerdir. Bu, fuardaki firmanın ofisinin ve vitrinlerinin asgari bir kopyasıdır.

Firmaların, sergi alanındaki yapıyı, müşterinin yapısal özelliklerine uygun olarak, müşterileri ile buluşturan çeşitli standları vardır. Firmanın, fuardaki tüm alanlarında kullanılmasını sağlayan ahşap fuar standı , geçici ofis mantığı ile tasarlanmıştır. Sergi standınızı fuar alanındaki yüzünüz olarak tasarlamalısınız, kurumsal kimliğinize ve çalışma konseptinize uygun modeller üretilmelidir.

Ahşap Fuar Standı Örnekleri


Modüler Fuar Standı Grupları

Modüler stand grubu, Maxima stand ve Octanorm standları içerir. Genel olarak, Maxima fuar standı alüminyum ve ahşap malzemeler kullanılarak, stand olarak hazırlanır. Ve fuar alanında stand şeklinde sunulur. Yapısal alanda kullanılan malzemelere bağlı olarak fiyatlara göre değişen maksimum stand tipleri pahalı bir grup ürünü olarak bilinmektedir. Şık ve dayanıklı bir stand olan, ahşap fuar standı oluşturmak istiyorsanız, Maxima ürünlerini göz önünde bulundurmalısınız. Öte yandan, fuar standı "Octanorm" daha uygun fiyatlarla satın alınabilir. Yapısal olarak, Octanorm bir rafa monte edilmiştir ve özellikle dijital parmak izlerini görüntülerken kullanışlıdır.

Ziyaretçilerinizin ofisinizde rahat hissetmeleri, etkin tanıtım yoluyla fuarı takdir edebilmeleri için ürünlerinizi tanıtmak üzere modüler stand seçenekleri önerilir. Modüler stand alanında oluşturabileceğiniz bir oturma planı, birden fazla ziyaretçiyi ağırlamanıza ve hatta ziyaretçilerinize markanızı sevdirmeye olanak tanır. Hatta ürünlerinizi daha rahat bir ortamda sunabilirsiniz.

Ahşap Fuar Standı Üretim Yöntemleri Nelerdir?

Ahşap standların imalatında en yaygın kullanılan malzemeler sunta ve MDF gibi yüzey kaplamalı malzemelerdir. Bu tür malzemeler ürün ve marka programlarına göre özel bir şekilde kesilebilir, otomatik CNC makineleri kullanılarak özel kesim yapılabilir. Bu malzemelerin iç yapısının kenar şeridi gerilerek kesilecek malzemenin kenarları gizlenir.

Ahşap fuar standları çok dayanıklıdır ve hemen hemen tüm FMCG kategorilerinde, estetik özelliklerinden dolayı kozmetik ve ilaç sektörlerinde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra demonte edilebilirler. Ancak, sahada kurulacak olanlar, şantiyede kurulabilecek olan modellerden daha farklıdır. Satış noktasında ahşap standın ne kadar süre kullanılacağı gibi faktörler de üretim aşaması için önemlidir. Ahşap standların monte edilmemiş bir şekilde tasarlanması da önemlidir.

Ahşap fuar standlarının en büyük düşmanı nemdir. Diğer malzemelerden yapılan modeller neme karşı daha dayanıklı olsalar da ahşap modeller su ve nem ile temas ettiğinde şişmeler görülebilir. Bu nedenle, bir ahşap stand tasarlarken, kullanım amacına uygun şekilde oluşturulması hayati önem taşımaktadır.

Ahşap Fuar Standı Nasıl Yapılır?

Stand tasarımı sırasında görsel ve fonksiyonel detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Stand, şirketin logosunu ve kurumsal kimliğini vurgulamak için tasarlanmalıdır. Personelin standı işlevsel olarak kullanabilmesi de önemlidir. Projenin temel amacı, mekânı en verimli şekilde kullanmak olmalıdır. Şirketiniz müşterileri ile kişisel bir temas alanına sahip olduğundan, bu ilkelere uygun olarak geliştirilmelidir.

Fuar Standı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temsil edilen şirketin kurumsal standı hem malzemenin kalitesine hem de işlevsellik ve görselliğe önem vermiş olmalıdır. Sadece makul fiyat teklif eden bir firmadan aldığınız hizmet, çalışanlarınızı ve şirketinizi fuar boyunca ciddi olumsuz bir pozisyona getirebilir. Firmanız için standı tasarlayan firmanın sizin ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarını anlayacağından emin olmanız önemlidir.

İnce işçilikle üretilen standın kurulum aşaması uzun sürer. Ahşap fuar standı takip eden ve şık bir tasarım ürünü olan fuar standının modüler tasarımı, ofisinizin bir kopyasını hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Büronuzun fuara katılanlarla benzerliğini ve farklılıklarını gösteren bu tür bir stand, sizi daha olumlu gösterecektir. Tahsis edilen sergi alanını maksimum seviyede kullanmanıza izin veren bu tip stand profilleri, özel olarak tasarlanmaktadır.

Yenilikçi, modern ve diğer tasarımların ihtiyaçlarını karşılayabilen Maxima standlarının tasarımı hakkında bilgi almalısınız. Esas olarak alüminyum malzemeden yapılmış olmasına rağmen, tül, pleksiglas veya cam malzemelerle desteklenir. Maxima fuar standının bu tasarımı, dikkat çekmek isteyenler doğrultusunda yapılır.

Genel olarak, farklı malzemeler, farklı aksesuar ve ekipmanlarla donatılabilen sergi standları için fiyatlar farklılık gösterebilir. Burada stantlar için uygulanan makul fiyatlar, tercih edilen tipe, istenen ilave özelliklere veya boyutlara bağlı olarak değişebilir. Şirketinize veya kişisel bütçenize en uygun standa sahip olmak önemlidir. Profesyonelliği kanıtlayan kurumlar ile çalışarak stand üretimi yapmak daha başarılı sonuçlar getirir.

Fuar Standları Maliyeti

Günümüzde müşterilerine bu alanda hizmet veren mimarlık şirketleri, çeşitli fuar standı dekorasyon yöntemleri kullanarak, size çeşitli şekillerde sunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ahşap sergi standıdır. Ahşap sergi standları, markanızı en çok ziyaret edilen sergilerin liste başına getirmeye yardımcı olabilir. Dikkat çeken ahşap parçaların şık görünümü aynı zamanda işlevsel kullanım imkânı da sağlar.

Ahşap fuar standlarının yardımıyla hedef kitlenize ve rakiplerinize karşı güçlü bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ancak, ahşap sergi stantlarının üretimi, diğer standlara nazaran biraz daha maliyetlidir. Firmalar, özel fuar stantlarının üretimi için uygun tasarımları seçmektedir. Standlarda ikinci yöntem olan Maxima standını kullanmak, diğer yöntemlerden daha uygun maliyetler sunar.

Müşteri Yorumlarımız

 • Sevgi Kara
  Çiçek standı ürünleri için başladığımız çalışmalarımıza onlarca farklı tanıtım standı ve fuar standı ile devam ediyoruz. Bizim işimizde stand çok önemli, özel projeler geliştiriyor ve müşterilerimize en iyi tanıtımı yapıyoruz. Tanıtımlar ve fuar organizasyonları için özel çözümlerinden de faydalanıyoruz. Bizim için en iyisini ürettikleri için teşekkür ederiz.
  Sevgi Kara
 • Mehmet Ateş
  Fuar Standı veya market standı fark etmez. Arkadaşlar size ne lazımsa onu sunuyor. Fiyatları çok iyi. Tüm sektörlere uygun ürün var gibi görünüyor. Zaten üretimde sınırları da yok. Biz oldukça değişik bir sektörde faaliyet gösteriyoruz, hiçbir stand üreticisinde olmayan ürünleri kendilerinden alabiliyoruz. Bizim için tasarım ve üretim yapıyorlar. Ahşap standlar, metal standlar ve sektörünüze ne lazımsa onu üretene bu arkadaşlara güvenebilirsiniz. Başarılı ve uygun fiyatlı iş üretiyorlar.
  Mehmet Ateş
 • Mahmut Efe
  Dükkanda ahşap standlar kullanıyorduk, bunların geliştirilmesi için yeni teşhir standları sipariş edecekken, kolaystand ürünlerini gördük. Binlerce çeşit alternatifi var ve siz ne isterseniz onu yapıyor hatta sizi yönlendiriyorlar. Mükemmel hizmet budur dedik ve tüm dükkanı baştan aşağı yeniledik. Şimdi pleksi standlar, metal standlar ve diğer tanıtım standlarını ve raflarını kullanıyoruz. Teşekkür ederiz.
  Mahmut Efe
 • Niyazi Taşkınoğulları
  Dökme gıda teşhir ekipmanları hizmetinizden çok memnun kaldım. Firmamın ürünlerini oldukça etkili bir biçimde sergilememi sağladınız ve kullandığınız malzemeler sayesinde ürünlerimde hiçbir bozulma meydana gelmedi. Bu güzel hizmetiniz için çok teşekkür ederim. Maxima fuar standı için de benzer şeyleri söylemekteyim. Ahşap fuar standı ürünlerinizin her biri gayet başarılı ve hepsi kalitelidir.
  Niyazi Taşkınoğulları
 • Beyza Kurtoğlu
  Son zamanlarda tüm fuarlarda sizinle çalıştık. Ahşap fuar standı alanında sizden daha iyisini görmedim. Ayrıca teşhir standlarında da sizinle çalışmak gayet mantıklıydı. Ürünlerimin her açıdan gözükmesi ve ziyaretçi çekmesi için doğru tasarıma sahip standlarınızla verdiğiniz hizmet mükemmel. Önceden sizden cam fuar standı hizmeti de almış ve yine çok memnu kalmıştım. Her ürününüzde aynı memnuniyeti yaşamak mümkün sanırım.
  Beyza Kurtoğlu
 • Mustafa Hakkı Karaoğlan
  Ahşap fuar standı için sizden aldığım hizmetten çok memnunum. Ayrıca dükkanım için uygun olan kuruyemiş standınız da sizin vasıtanız ile oldukça uygun bir fiyata satın almış oldum. Kuruyemiş standı için kolay bir kurulum gerçekleştirildi. Şu an için almış olduğum ürünler ilgili hiçbir sıkıntım yok. Sizin ürünlerinizin her daim kaliteli olduğunu biliyorum. Bu yüzden de yeni dükkanım için de sizi tercih etmeyi düşünüyorum
  Mustafa Hakkı Karaoğlan

1 Comment

 1. Ceren Yüksel dedi ki:

  Firmam ile birlikte katıldığım fuar etkinliğinde ahşap fuar standı tercih ettim. Gerek ürünlerimin kolayca teşhir edilmesi bakımından gerekse de kurulum olarak büyük kolaylıklar sağlaması yönünden maxima fuar standı tercihinde yanılmadığımı anladım. Ahşap standlar arasında en sık tercih edilen modeli ben de kendi fuar etkinliğimde deneyimledim ve bir hayli memnun kaldım. Bu yüzden firmanıza teşekkür eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Hemen stand fiyatı al