Neredeyse tüm ürün ve hizmet gruplarında, hatta kar amacı gütmeyen etkinlikler noktasında fuar etkinlikleri, çalışmaların ilgili kitlelere ulaştırılması bakımından en etkili araçlardır. Fuarlar açık alanlarda veya kapalı alanlarda, çeşitli teşhir ekipmanları kullanılarak ürün ve hizmetlerin sergilendiği alanlardır. Bu noktada fuarların sadece ürünlerin tanıtılmıyor olmasının, bir stand gerektirmiyor olması şekilde anlaşılması doğru değildir. Bilakis eğer bir ürün söz konusu değilse, bir hizmetin arzı yapılacak ise çok daha etkili stand türlerinin seçilmesi fuar ziyaretçilerinin firmaya yönelmesinin sağlanması gerekir. Bu noktada fuar stand imalatı ve elbette tasarım süreci son dere büyük önem arz edecektir. Çünkü yeterince etkili olmayan bir tanıtım platformuna, hiç kimse odaklanmaz.

Fuarlar firmaların ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi açısından her zaman çok önemli organizasyonlar olmuştur. Standı kaliteli ve ilgi çekici olan firmaların fuarlarda her zaman daha başarılı ve kazançlı olduğu gerçeği zaman içerisinde hiç değişmemiştir. Bu nedenle, günümüzde fuarlara katılan firmalar stand tasarımı ve imalatı konusunda dışarıdan hizmet almayı uygun görmektedir. Zaman geçtikçe bazı firmalar da fuar standı imalatı konusunda uzmanlaşmış ve diğer firmalara bu konularda hizmet vermeye başlamıştır.

Fuar Standı İmalatında Önemli Kriterler

Fuara katılım sağlayacak firmalar, fuar beklentilerini ve bütçelerini göz önüne alarak kullanacakları standın sahip olmasını istedikleri özellikleri fuar standı imalatı yapan firmalar ile paylaşmaktadır. Burada, dikkat edilecek en önemli konu, standart stand tasarımları olduğu gibi firmalara özel çözümlerin de üretilebilmesinin mümkün olduğudur. Üretilecek standın, her zaman firmanın fuarda tanıtımını yapacağı ürün veya hizmeti ön plana çıkarmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, stand yapımında kullanılacak malzemelerin çevreci olmasına özen gösterilmelidir. İlgili sektör ve firmanın kurumsal kimliğine pozitif değer katacak standlar, firmaları rakiplerinin bir adım önüne taşıyacaktır.

Fuar standı imalatı noktasında yapılan en yaygın hata; standın kalite standartlarının düşürülerek maliyetlerinin azaltılması eğilimidir. Bu majör bir hatadır ve tanıtımın etkinliğini ciddi anlamda sınırlandırır. Hem ürünün kullanışlılığı, hem de kalitesi nedeniyle görsel özellikleri gerileyeceğinden, tanıtım etkinliği bu şekilde de zafiyete uğrar. Bu nedenle en doğru eylem; ürünün niteliklerini azaltmadan, en yüksek kaliteyi, en uygun fiyatlarla almaya çalışmak olacaktır.

Fuar Standı İmalatı Fiyatları

Stand imalatının fiyatlarını etkileyen çok sayıda parametre bulunmaktadır. Stand alanının büyüklüğü, imalatta kullanılacak malzemelerin ve işçiliğin kalitesi ve tabii ki üretim süresi en önemli konular olmaktadır. Bu nedenle, firmaların gerekli planlamaları çok önceden yapmasında stand için yeterli bir bütçe oluşturmasında fayda vardır. Fuar standı imalatı noktasında firmaların kalite standartlarını ve elbette pazarlama özelliklerini dikkatten kaçırmaması gerekir. Bu noktada etkili ürünlerin üretimini yapan firmalar tercih edilmeli ve mümkün olan en yüksek standartlar benimsenmelidir. Fuarın özelliklerine uygun ürünleri tercih ettiğinizden emin olup etkinliğinizi en iyi şekilde planlamanız gerekmektedir.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al