Fuar organizasyonları hemen her boyuttaki işletmenin çeşitli periyotlarda, bazı işletmelerin ise sürekli katıldıkları etkinliklerdir. Bu etkinliklerin başarılı sonuçlar arz etmesi ise kullanılan sunum ekipmanlarının nitelikleri ile doğrudan ilişkilidir. Fuar Standı Tasarımı ve Uygulaması bu nedenle, bu süreçte en önemli aşamaların başında yer alır.

Standlar, fuarların en önemli bileşenlerinden biridir. Firmaların adeta dışa açılan bir kapısı olan standlar, etkili bir tasarıma sahipse, firmanın fuardan elde edeceği doğrudan veya kolaylı kazanımları artıracaktır. Bunun farkında olan firmalar da genellikle fuar standı tasarımı ve uygulaması işlerini dışarıdan hizmet alarak gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, stand hizmeti sağlayan firma sayısı da son yıllarda ciddi artış göstermiştir. Anahtar teslim stand hizmeti sağlayan firmalar olduğu gibi standın hazırlık sürecinde farklı evrelerde rol alan firmalar da mevcuttur. Bu nedenle, bu alanda faaliyet gösteren firmaları tasarım ve uygulama yapan firmalar olarak ayırmak mümkündür.

Fuarlarda Pazarlama Standartları

Fuarlar; aynı sektörde yer alan işletmelerin ve hatta aynı ürünü veya hizmeti satan işletmelerin bir araya geldikleri tanıtım organizasyonlarıdır. Bu durum bir dezavantaj gibi görünse de aslında tersine ciddi bir avantajdır. Her ne kadar rekabet koşullarını zorlaştırıyor olsa da, bu etkinliklere o ürün ve ürün grubu ile doğrudan ilgili kişi ve firma temsilcilerinin katılacak olması, bu etkinliklerde hedef kitle problemi olmadan sonuca ulaşabilmeyi sağlar.

Bu sayede ihtiyaç duyulan pazarlama ihtiyacı doğru hedef kitle değil, her biri doğrudan hedef kitle içerisinde yer alan ziyaretçiler içerisinden en yüksek sayı ile etkileşimde bulunmaktır. Bunun için eldeki en güçlü enstrüman tanıtım araçlarıdır.

Fuarlarda ürünlerinizin nitelikleri ile diğer katılımcıların önünde geçebilmeniz, tanıtım araçları ile geçebilmenizden daha zordur. Bu nedenle her firma kendi standının daha etkili bir görsel arz etmesini ister.

Bu sayede ziyaretçi, doğrudan etki altına alınabilir ve etkili tasarımı yapmış olan firmaya odaklanabilir. Fuar Standı Tasarımı ve Uygulaması bu nedenle son derece önemli bir etkinlik olarak tanımlanır.

Fuar Standı Tasarımı

Standart veya özel tasarım olması fark etmeksizin her stand hizmeti öncelikle tasarım aşamasıyla başlamaktadır. İç  ve dış tasarımında kullanılacak tüm detayların yer aldığı tasarım evresinin standlar için çok büyük bir önemi haizdir. Bu bağlamda, standların dekoratif yapısı, toplam stand alanının etkili bir şekilde bölünmesi, kullanılacak ekipmanlar, renkler, ölçüler vb. birçok fuar standı tasarım detayları’na aşamasında karar verilmektedir.

Fuar Stand Uygulamaları

Fuar standı tasarımı ve uygulaması adımlarından oluşan stand hizmeti sürecinin uygulama bölümleri de oldukça önemlidir. Tasarımı yapıldıktan sonra standların üretim aşamasına geçilmektedir. Tasarım aşamasında belirtilen detaylara göre parçaları üretilen standlar, demonte olarak fuar alanına taşınmaktadır. Akabinde, kurulum işlemine geçilmektedir. Kurulum aşamasında, genellikle bu alanda uzmanlaşmış stand kurulum elemanları görev yapmaktadır.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al