Fuar standı yapımı; ilk bakışta basit reklam ve pazarlama araçlarının imalatı gibi görünse de aslında oldukça komplike bir süreci ifade eder. Zira Fuar Standı; dendiğinde sadece tezgahlar ve tanıtım standları akla gelmemelidir. Bu noktada bir çok ürünün söz konusu olduğu ve burada kullanılan materyalden, gerçekleşen tasarımın özelliklerine kadar bir çok faktör söz konusudur.

Standların nitelikleri ve görsel tasarım özellikleri, fuar ziyaretçisinin karar verme süreci üzerinde son derece etkilidir. Nasıl ki, herhangi bir tüketici bir ürünü satın alırken, en iyi görsele sahip mağazayı tercih ediyorsa, fuarlarda da aynı durum söz konusudur. Bu nedenle stand yapımı oldukça önemli bir etkinliktir. Bunun için nitelikli üretim yapan alanında uzman firmaların görev alması zorunluluk arz eder.

Fuarlar, sürekli olarak gelişen, her dönem farklı ürün ve hizmetleri piyasaya süren, sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen her firma için çok önemli organizasyonlardır. Firmaların fuarlarda kullanacakları standlar, firmanın adeta kimliği niteliğinde olduğu için, oldukça kaliteli, şık ve ilgi çekici olmalıdır. Bu nedenle, son yıllarda önemi giderek artan fuarlarda, firmalar stand hizmetini dışarıdan alarak gerçekleştirmektedir. Bu bakımdan fuar standı yapımı konusu ayrı bir önemi haiz olmaktadır. Zira, fuar standı yapımında farklı malzeme ve işçilik seçenekleri yer almaktadır.

Standı Yapımı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Her standın ömrü öncelikli olarak tasarım aşamasıyla başlamaktadır. İlk ve en önemli aşamalardan biri olan tasarımda, standın sahip olacağı bütün özellikler ve yapımında kullanılacağı malzemeler belirlenmektedir. Bu bağlamda, standın cam, ahşap, çelik vb. gibi malzemelerin hangisinden veya hangilerinden imal edileceğine karar verilmektedir. Stand malzemesinin birim fiyatı ve imalat sürecindeki işçilik maliyetleri, toplam stan masraflarının büyük bölümünü oluşturmaktadır. Bu nedenle, stand sahibi firmanın bu konu için ayırdığı bütçeye çok dikkat edilmelidir.

Stand Yapımından Sonraki Adımlar

Fuar standı malzemeleri genelde demonte olarak üretilmektedir. Bunun nedeni, üretimden sonra nakliye ve kurulum işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesidir. İmal edilen her parça, belirlenen tarihte fuar merkezine taşınmakta ve stand alanındaki yerini almaktadır. Akabinde stand kurulum elemanları tarafından kurulum sağlanmaktadır.

Stand yapımı oldukça ciddi tecrübe, bilgi ve birikim gerektiren bir konu olduğundan, firmaların fuar standı yapımı konusunda çok ciddi bir pazar araştırması yapması gerekmektedir. Fuar Standı Yapımı; pazarlama ilkeleri kapsamında ürün geliştirmesi yapılması gereken bir işlemdir. Burada üretici firmanın iyi bir planlama yapabiliyor olması ve ürünlerin ya da hizmetlerin öne çıkmasını sağlayabiliyor olması gerekir. Bunun için de belirttiğimiz gibi deneyimli bir firmanın tercihi zorunludur. Bu aşamada yapılan yaygın bir hata en ucuz Fuar Standı Yapımı araştırması yapmaktır. En ucuz ürün, muhtemelen nitelikli ürün olmayacak ve beklentileri karşılamayacaktır. Bu nedenle nitelikli ürün arayışı içerisinde olmak çok daha doğru olacaktır.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al