Kartela

Satış ve teşhir ünitelerinden olan kartela standları farklı amaçlara hizmet etmektedir. Kartela standı tül perde ve kumaş için teşhir ve sunum amaçlı kullanılmaktadır. Firmalar bu standları bayi mağazalara demonte şekilde sevk edilmesi için vermektedir. Bu standlar istenilen adetlerde üretilmekte ve özel tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Kartela standı; kumaş kartela standı, perde kartela standı ve ahşap kartela standı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ahşap kartela standı demonte şekilde sevk edilmektedir. Kartela standının sevkiyat sırasında zarar görmemesi için tasarımcılar tarafından her parçası ayrı kaplanmaktadır. Böylece, kullanıcı bu ürün teşhir standını rahatça monte edebilmektedir. Bu standlarda 3 mm’den 18 mm’ye kadar MDF ahşap malzeme kullanılmaktadır. Ayrıca bu malzemenin kesimi lazer tekniğiyle yapılmaktadır. Ahşap kartela standları oldukça dayanıklı yapıdadır. Bu standlar kolay sökülüp monte edilebilmektedir. Firmaların istediği tasarımlar uzman grafikerler tarafından hazırlanmaktadır. Bu şekilde seri üretime geçilmektedir. Sonrasında firmalar stantlarını bayi ve temsilciliklerine doğrudan göndermektedir. Perde ve kumaş kartela standı ise; prestijli firmaların markalarını hedef kitleye ulaştırmaları için en etkili iletişim yoludur. Kullanım açısından kolaylık sağlayan diğer stand türü ise, tekli kartela standıdır. Tekerlekli kartela standları, kolaylıkla monte edilebilecek şekilde, demonte olarak sevk edilmektedir. Bu standların açılıp kapanması da hareket etmesi için büyük avantajdır.

Kartela standlarının kolay sevk edilebilmesi, ürünlerin düzgün şekilde sergilenmeye açık olması kullanım oranını arttırmaktadır. Çünkü alıcıların mağazalarda gördükleri ilk ürün stand ile fark edilmektedir. Standlar yalnızca satılan ürünleri gösteren basit araçlar olarak görülmemektedir. Özellikle, kartela standının tasarımındaki alıcıyı olumlu yönde etkileyen askılık mekanizmaları, ürünlerin teşhirinde ve doğrudan sunumunda olumlu bir etkiye sahiptir. Kartela standındaki ürünlerin ön planda olacak şekilde dizilmesi, karmaşık bir düzen olmaması, ziyaretçilere merak uyandırması markayı en doğru şekilde ön plana çıkarmaktadır. Çünkü, tanıtımın kolay anlaşılabilir olması ve müşteri odaklı olması verimlilikte en önemli etkenler arasında bulunmaktadır.

Kartela standları genellikle metal malzemeden yapılmaktadır. Bu standlarda siyah, beyaz, gri ve krom gibi elektrostatik renkler kullanılmaktadır. Kartela standlarının boyutları teşhir edilecek ürünün boyutuna ve ebatına göre değişiklik göstermektedir.  Kartela standları çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Alışveriş merkezlerindeki mağazalarda, fuarlarda, firmaların temsilciliklerinde ve bayiliklerinde kullanılması tercih edilmektedir. Bu alanlarda standların kurulması, firmaların ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmalarını ve teşhir etmelerini sağlamaktadır. Bu yüzden kartela standı, ürünlerin doğrudan satışı ya da tanıtımı olarak kullanılan önemli bir iletişim yöntemidir. Ayrıca, kartela standlarının kullanılması firma temsilcilerinin tanıtım raporlamaları sayesinde, müşteri analizlerini, rakip analizlerini ve satış miktarlarının tespit edilmesini sağlamaktadır. Kartela standları satış noktasına en yakın standlardır. Kartela standlar, tüketicilere ne sunacağını anlatarak oldukça etkili bir pazarlama aracı konumundadır. Kartela standları; doğru analiz, planlama ve hedef kitle ile birleştiğinde firmalar için oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Bununla birlikte kartela standı marka bilinirliği sağlama konusunda da tutarlılık ve istikrar sunmaktadır.

Kartela standlarının fiyatları bazı kriterlere göre farklılık göstermektedir. Standın boyutu, yapımında kullanılan malzemeler bu kriterler arasındadır. Standart tarzda bir standın kullanılmasının maliyeti, özel tasarımlı bir standın maliyetinden daha düşüktür. Bunun yanında, standın metal, ahşap ya da plastik malzemelerden yapılması da fiyatı belirleyen özellikler arasındadır. Standın amaca göre iç ya da dış mekânda kullanılması ve buna göre kapladığı alan da fiyatı belirlemektedir. Kartela standında teşhir edilecek perdelerin ve kumaşların ölçüleri, miktarları ve bu ürünler için kullanılacak askılar da fiyatı belirleyen önemli kriterler arasında yer almaktadır.  Bu yüzden, kartela standının fiyatının doğru şekilde belirlenmesi, istenilen tasarımlara ve belirlenen ölçülerle mümkündür. Anlaşıldığı gibi kartela standı firmalar için oldukça önemlidir. Çünkü, firmaların tüketicilerin ev dışındayken ve genellikle ürün tanıtımına meraklı oldukları bir zamanda ve alanda kitleye ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Erişebilirliği ve etkisi bakımından birçok stand türüne göre daha fazla tercih edilmektedir. Kartela standı, maliyetinin düşük olması, tasarımlarının rahat şekilde oluşturulabilmesi ve hizmete açık şekilde olması gibi kriterler nedeniyle firmalar tarafından tercih edilmektedir. Ürün tanıtımının verimliliğini arttırmak standın yer alacağı alan, standın büyüklüğü, stand tasarımı, ürün gamı ve teknik detaylar gibi kriterlerle mümkündür.

Çalışmalarımızdan Örnekler


WhatsApp Hemen stand fiyatı al