Kırtasiye Standı

Kırtasiyeler, genel mağazaların kırtasiye kısımları ve kitap evlerinin kırtasiye reyonları; kırtasiye ürünlerinin sergilenmesi için özel donanımlara ihtiyaç duyarlar. Kırtasiye reyonu kısmında, kırtasiye standı çeşitleri, farklı özellikleri ile teşhiri etkili hale getirip, erişilebilirliği artırır ve satışı kolaylaştırır. 

Kırtasiye standları; pleski stand, ahşap stand veya metal stand biçiminde üretilebildiği gibi; kimi ürünler için tel stan çeşitleri de bu grupta üretilebilmektedir. 

Ürünün türüne bağlı olarak da kırtasiye standı çeşitleri üretilebilmektedir ki, bunlar başlıca;

Kalem Teşhir Standları

Kalem; genel olarak tek bir formu olan ürün grubu gibi görünse de aslında, bu ürünün teşhirinde farklı standartları karşılayacak çözümler gerekebilir. Örneğin; özel boyutları olan kalemler için özel bir stand üretilmesi gerekebileceği gibi; belli bir markaya özel stand çözümleri de söz konusu olabilir. 

Kimi kalem üreticileri ürünlerinin ayrı bir platformda teşhir edilmesini ister ki, bu durumda ürünün satış efekti artacak ve marka bilinci gelişecektir.

Bunun gibi; ürünlerin bir noktada toplanması ve tüketicinin bunlara kolaylıkla erişebilmesi için kırtasiyeler de bu ürünleri kendi diledikleri özelliklerde temin edebilirler. Ahşap, metal veya pleksi kullanılarak bu donanımlar üretilebilmektedir.

Dergi Teşhir Standları

Dergiler, teşhiri en meşakkatli ürünler arasında yer alır. Çünkü ürünün dikey biçimde, kapak kısmı tüketici tarafından görünecek şekilde sergilenmesi gerekir. Ayrıca tüm yayınların aynı şekilde görülebilir olması gerekir ki, bunun için geliştirilmiş özle bir dergi teşhir standı formatı bulunur. 

Dergilerin basamaklı biçimde ön yüzlerinin görünebileceği standlar olan dergi standları, genellikle tel stand çeşitleridir. Ancak isteğe bağlı olarak farklı materyaller kullanılarak da üretilebilmesi mümkündür. Burada satıcının beklentileri ve elbette ortam özellikleri etkilidir. Ürünün en iyi şekilde sergilenebilmesi için gerekli tasarım uzmanlar tarafından yapılabilir.

Dergi teşhir standı kullanılmaması durumunda, yayınların sadece en üstte bulunanı dikkat çekecek ve çoğunlukla yayınlar gözden kaçacaktır. Tüketiciyi etkilemek için geliştirilen kapak tasarımlarının bu etkiye sahip olabilmesi ancak teşhir standları ile mümkündür.

Kitap Teşhir Standları

Kitabevleri, kırtasiyeler, genel mağazalar ve hatta kütüphane gibi ortamlarda, kitap rafları ve kitap teşhir standları kullanılır. Evrensel ölçüleri bulunan kitapların, tüketiciye ulaştırılabilmesi için, sergileme son derece önemlidir. Özellikle belli başlı kitapların öne çıkarılması için özel seçenekler kullanılması gerekir. 

Yeni çıkan ve çok satan kitapların pleksi kitap standı gibi ürünler kullanılarak mağazanın özel kısımlarında sergilenmesi satış hacmini artırır. 

Kırtasiye standı çeşitleri, görüldüğü gibi oldukça geniş bir ürün grubudur. Ürünler içerisinde farklı materyallerle üretilen tasarımlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza özel ürünlerin tasarımı için profesyonel ekibimizle şimdi iletişime geçebilirsiniz. Sizin için işleri kolaylaştırıyor ve en nitelikli stand ürünlerine en uygun fiyatlarla erişebilmenizi sağlıyoruz.

Yararlanılan kaynaklar;

http://istoc.com.tr/urunler/pleksi-kalem-kirtasiye-raf-ve-teshir-reyonlari-ve-standi_5318.html

https://www.chip.com.tr/forum/kozmetik-standi-kalem-standi-gozluk-standi_t323925.html

WhatsApp Hemen stand fiyatı al