Kozmetik Standları

Kozmetik Standları 

Kozmetik standı; kozmetik ürünlerinin sergilendiği tüm reyon, raf ve teşhir ürünlerinin yer aldığı genel kategoridir. Bu kategori içerisinde ürüne özel geliştirilen stand türleri, genel kozmetik reyonları ve özel teşhir standları yer alır. Bu ürünler, pleksi kozmetik standı, metal kozmetik standı ve ahşap kozmetik standı gibi yan kategorilere ayrılır.

Kozmetik standları, diğer pek çok teşhir ürününe göre önemli özelliklere sahiptir. Ürünlerin, tüketici tarafından kolay erişilebilir olması on derece önemlidir. Birçok farklı türü bulunan ürünlerin, erişilebilirlik özelliklerinin üst seviyede olması gerekir. Kozmetik mağazalarında bulunan binlerce ürünün alt kategorileri ile birlikte ve sınıflandırılmış olmaları gerekir. Bu bakımdan kozmetik standları oldukça önemli araçlardır.

Kozmetik ürünlerinin teşhirinde, pleksi ruj standı, pleski oje standı ve ahşap parfüm standı gibi ürünler kullanılabilmektedir.

Oje Sergileme Standları 

Oggusto yazısına göre oje,  kozmetik ürünleri içerisinde en çok tüketilen ürünlerden bir tanesidir.. Bu ürünün sergilenmesinde farklı stand türleri tercih edilebilir. Sağlam bir ambalajı bulunan ürünün, sepet içerisinde sergilenebilmesi mümkündür. Bu nedenle tel standlar içerisinde sepet biçiminde üretilen türler bu maksatla kullanılabilir.

Bunun yanında tıplı ruj ürününün sergilenmesinde olduğu gibi; bu ürün içinde silindirik olukları bulunan pleksi oje standı tasarımı yapılabilir. Burada markanın öne çıkarılması için özel pazarlama seçenekleri de kullanılabilmektedir. Ayrıca ahşap veya metal kullanılarak raf tipi teşhir ürünlerinin geliştirilmesi de mümkündür.

Parfüm Teşhir Standları

Parfüm; kadın erkek herkesin kullandığı bir üründür ve deneme için sunulan, tester ürünleri ile birlikte arz edilir. Bu noktada ürünün sergilenmesi için geleneksel raf tipi stand yapılanması kullanılabilir.

Kozmetik stand türleri nelerdir? Dediğimizde ilk akla gelen stand türlerinden olan parfüm standı; ürüne veya markaya özel geliştirilebilir veya mağazanın dekorasyonuna uygun biçimde tasarlanabilir.

Parfüm standları; ürünün öne çıkarılması için çekici tasarımlara sahip olmalıdır. Masa üstü veya diğer ismi ile tezgah üstü standlar, karton veya pleksi parfüm stadı olarak üretilebilir. Bunun yanında ahşap veya metal kullanılarak, ürünlerin raf biçiminde sergilenmesi de mümkündür. 

Kimi ürünler için pleksi, ahşap veya metal birlikte kullanılarak özgün tasarımlar oluşturulabilmektedir. Bu noktada detaylı bilgi ve sipariş için bize ulaşabilirsiniz. 

Ruj Sergileme İçin Standlar 

Ruj, hanımların en yaygın kullandığı kozmetik ürünüdür ve birçok farklı marka bu ürünü renk ve tür seçenekleri ile sunar.

Ruj standı; seçimlik ürünün teşhirini en iyi şekilde yapabilecek üründür.  Markaya özel ruj standı çeşitleri üretilebileceği gibi, mağazaya özel seçenekler de oluşturulabilir.

Ruj standı, istenen ölçüde ve özelliklerde üretilebilir. Ahşap stand ve metal stand türlerinden ziyade bu ürünün sergilenmesinde daha çok pleksi tercih edilir. Farklı formlara sokulabilen materyal, uzun ömürlü ve renk bakımından birçok seçeneğe sahiptir. Böylece albenisi yüksek standlar üretilebilmektedir. 

Ruj standları; ürünün içerisine konulabileceği silindirik yuvaları olan türler biçiminde üretilebilir veya ürünün yatay biçimde sergilenmesini mümkün kılan seçenekler tasarlanabilir.

Öne Çıkan Ruj Standları

WhatsApp Hemen stand fiyatı al