Kurumsal Mimari

Firmalar kurumsal mimari stantlarını geniş bir kapsamda kullanmaktadır. Bilindiği gibi firmaların ürünlerini teşhir etmesi için sadece ürünlerini ön plana çıkarmaları yeterli değildir. Ürünlerin görselliğini arttırmak için şık ve kaliteli bir stand tasarımı da gerekli olmaktadır. Asıl amaç, hedef kitlenin dikkatini çekmek, olumlu dönütler almak ve ürün tanıtımının istenilen boyutlarda gerçekleştirilerek, doğrudan satışları gerçekleştirmektir. Girişimcilerin ve büyük firmaların ciddiyet ile gerçekleştirdikleri kurumsal mimari standları, mimari yapılarda ortaya konulan benzersiz yapıtlar gibi benzersiz özelliklere sahip olmaktadır.  Kurumsal mimari standları, firmaların ürünlerini uygun biçimde sunmaları için dikkat çekici olarak tasarlanmaktadır.

Kurumsal mimari standları farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu standlar, alışveriş merkezlerinde, fuarlarda, marketlerde, kuaförlerde ve tekel bayilerde tercih edilmektedir. Bu alanlar, firmaların geniş kitlelere ulaşabileceği önemli alanlardandır.  Kurumsal mimari standları, tasarımında tüm detayların dikkatli bir şekilde oluşturulması ve farklı bir konsept ile müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Rekabet ortamında dikkat çekici tasarımlar ile sivrilmek isteyen firmalar, kurumsal mimari standları sayesinde farkını ortaya koymaktadır. Kurumsal mimari standın müşteriler tarafından dikkat çekmesi için, stand tabelasının ışıklı ve yazı stilinin kabartmalı, led lambalar ile vurgulanması, şerit ledler kullanılması, dijital baskı kullanılması ve kaliteli malzemelerin kullanılması birçok girişimci tarafından tercih edilmektedir. Tasarlanacak standın oval, dikdörtgen ve kare olarak yapılması fiyatı belirlemektedir. Oval standlar daha gösterişli olduğu için çok fazla işçilik gerektirmektedir. Bu durum da maliyetleri arttırmaktadır. Firmalar bu noktalara dikkat ederek, isteklerine ve bütçelerine uygun standlar yerleştirmektedirler. Böylece, hedef tüketici kitlesine ulaşım daha da kolaylaşarak girişimcinin kar oranını arttırmaktadır.

Kurumsal mimari standları, firmaların ürünlerini hedef kitleye sunarak; kurumun geleceğine ilişkin öngörü yaratarak, ürünler hakkında doğru analiz yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, kurumu oluşturan bileşenlerin, belirli bir mimari altında görünebilir olması bu standlar için büyük bir avantajdır.

Kurumsal mimari standının belirlenmesi için, stand tasarım sitelerine başvurularak istenilen modeller ve ölçüler seçilebilmektedir. Özellikle, standın dikkat çekici ışıklarla ya da renklerle tasarımlanması, gösterişli bir görselliği bulunması ve güvenliği ön plana alarak seçilmesi önemlidir. Bazı durumlarda, firmalar standın boyutlarını, tasarımlarını ve malzemelerini kendisi belirleyerek projeye sunmaktadır. Önemli bir diğer nokta ise, stand hazırlanma işi bittikten sonra, kurumsal mimari standın alışveriş merkezi ya da çeşitli iş sahaları içerisindeki en uygun alana yerleştirilmesi gerektiğidir. Çünkü, müşterilerin ürünlere kolayca ulaşabilmesi, doğrudan satış için oldukça önemlidir.

Genellikle site üzerinden daha önce oluşturulmuş ve amaca uygun olan kurumsal mimari stand projeleri, belirlenmiş fiyatlar ile sunulmakta ve artı bir gider olmamaktadır. Oluşturulan bu düşük maliyetli tasarım, girişimcinin işi için gösterişli ve etkileyici kurumsal mimari stand kurmasında yardımcı olmaktadır. Standların uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanmış olması ise, kurulum açısından bazı sorunlara neden olabilir ve maliyeti daha da arttırabilmektedir. Bunun gibi durumlar girişimcinin bütçesini zorlamakta ve standa ürün yerleştirme konusunda sorun oluşmasına neden olmaktadır. Firmalar, kurumsal mimari stand kapsamında, doğru şekilde ilerleyerek kâr payını arttırabilmekte ve daha geniş kitlelere ulaşabilmektedir.  Kurumsal mimari stand yapımında alüminyum, cam, lake boya, forex, mat ve MDF gibi malzemeler kullanılır. Malzemelerin yanında standın elektrik tertibatının nasıl düzenlendiği de mimarinin yapısını belirlemektedir. Bu düzen de stand üzerinde nasıl aydınlatma kullanılacağı, kaç adet priz bulunacağı, internet ve telefon bağlantısı ya da pos cihazı gibi bağlantıların bulunup bulunmayacağı şeklindedir.  Önemli noktalardan biri ise, standın güvenlik kriterlerini belirlemektir. Dolap ve çekmecelerin kilitli olması, standın basit panjur sisteminin bulunması güvenlik için oldukça önemlidir.

Kurumsal mimari standları, tüketicilere firmaları hakkında başarılı bir ön izlenim yarattığı için etkili bir pazarlama aracı konumundadır. Marka sahiplerinin stantlarını orijinal ve farklı şekilde oluşturmaları, rakip firma stantlarından farklı algılanmasını sağlamaktadır. Kalabalık alanlarda birçok kişinin dikkatini çekmek için özgün stand düzeni gerekmektedir.  Bu durumların hepsi, firmaların ürün bilinirliğinin oluşmasını ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.  Stand sektöründe önemli bir kriter olan yaratıcılık, kurumsal mimari stand tasarımında da dikkate alınır. Çünkü müşteriler dikkat çekici standlara ilgi göstermektedir. Çeşitli fuarlarda, etkinliklerde ve kitlesel alanlarda firmaların ürünlerinin öne çıkmasını sağlamak ve olumlu yanıtlar almak için stand düzeni oldukça önemlidir. Ürünlerin ön planda olacak şekilde dizilmesi, karmaşık bir düzen olmaması, ziyaretçilere merak uyandırması firmayı en doğru şekilde ön plana çıkarmaktadır. Çünkü, tanıtımın kolay anlaşılabilir olması ve müşteri odaklı olması, ayrıca şık bir tasarıma sahip olması verimlilik ve ilgileri ürün üzerinde toplamak için en önemli etkenler arasında bulunmaktadır. Kurumsal mimari standları, diğer stand çeşitlerine göre daha ilgi çekici bir konumdadır.

Çalışmalarımızdan Örnekler


WhatsApp Hemen stand fiyatı al