Market Teşhir Ekipmanları

Market Teşhir Ekipmanları

Süper marketler, teknoloji marketler veya yapı marketler olması fark etmeksizin tüm perakende mağazalarında teşhir ürünlerin satışı için en önemli unsurdur. Yeterince etkili biçimde sergilenmeyen ürünün satılabilmesi oldukça güçtür. Market teşhir ekipmanları; standlar ve raf sistemleri bu nedenle bu ortamlarda son derece önemlidir.

Burada estetik özelliklerden daha öte, ürünlerin erişilebilir olması önem arz eder. Tüketici ürünlerin, reyonlarda sınıflandırılmış olmasını ve raflarsa sistematik biçimde sergilenmesini ister. Tüketici kolay ulaşamadığı ürünü satın alma eğiliminde değildir.

Ayrıca tüketiciyi satışa yönlendirmek için de market standları ve raf sistemleri efektif biçimde kullanılmalıdır. Marketlerde; pleksi standlar, ahşap standlar, metal standlar, metal raflar ve ahşap standlar teşhir için kullanılır. Bunların yanı sıra, ürünlere özel stand seçenekleri de bulunur. Örneğin kuruyemiş standı, manav standı, şarküteri standı, zeytin standı gibi ürünler yine market teşhir donanımları içerisinde sayılır.

Market Reyonları

Reyon; ürünlerin sınıflandırılarak sergilendiği alandır. Örneğin, Kozmetik reyonu ve Şekerleme reyonu ayrı noktalarda konuşlandırılır ve bunlar için kullanılan donanımlar farklıdır. Kuruyemiş reyonunda kuruyemiş standı çeşitleri, kapalı gıda reyonunda metal raf veya metal stand çeşitleri kullanılabilir. Bu noktada sınıflandırmanın nasıl yapılmış olduğu önem arz edecektir.

Marketlerde reyonlar özel olarak hazırlanır. Kimi reyonlar ürüne veya ürü grubuna özeldir ki, bunlar için ürün teşhir standı kullanılabilir veya mevcut raf düzeni stand giydirme yöntemi ile ürün veya ürün grubuna uygun hale getirilebilir. Reyonun hazırlanmasında tercih edilecek planlamaya uygun raf ve stand üretimi firmamız tarafından yapılabilmektedir.

Market Rafları

Marketlerde oluşturulan reyonlar standlar ve market rafı çeşitleri ile oluşturulur. Raflar; ürün niteliklerine bağlı olarak; metal raflar, pleksi raflar, ahşap raflar biçiminde üretilebilir. Raf düzeni oluşturulurken kullanılacak materyal, ürün veya ürün grubunun özelliklerine göre seçilir. 

Çok ağır ürünlerin sergileneceği reyonlarda tercih edilecek market rafları; metal olmalıdır. Ürünün yükünü taşıyabilmesi ve yekün miktarda ürün sergilenebilmesi için metal standlar yaygın biçimde kullanılır. Hemen her marketin standart raf düzeni metalden üretilir. Tabii farklı mağaza türlerinde daha farklı materyaller de kullanılabilir.

Market standları

Market standları; reyon ve raflarda sergilenen ürünlerin kimilerinin öne çıkarılması veya ayrıca teşhir edilmesi için kullanılan ekipmanlardır. Örneğin; indirime giren ürünlerin sergileneceği özel alanlar oluşturulur burada ürünler tüketiciye daha etkin biçimde ulaştırılabilir.

Günün ürünü veya haftanın ürünleri gibi ürünlerin marketin belli bir noktasında sergilenebilmesi mümkündür. Tel stand ürünleri kullanılarak sepetler oluşturulabilir veya ahşap stand türleri ile platformlar oluşturulabilir. Bunların yanında pleksi market standı ürünleri de oldukça etkili teşhir ekipmanlarıdır.

Market teşhir ekipmanları birçok üründen oluşan geniş bir ürün grubunu ifade eder. İhtiyaçlarınız ölçeğinde, tüm ürünlerinizi en etkili biçimde sergileyebileceğiniz stand ürünlerini sizin için tasarlıyor ve üretiyoruz. Etkili bir pazarlama ortamına sahip olmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al