Metal Stand İmalatı

Metal Ürün Standı

Çeşitli ürünlerin tanıtımı için kullanılan standlardan biri de metal standlardır. Bazen güçlü bir tanıtım standı gerektiğinde, metal malzeme tercih edilir. Bazen de marka stiline, görsel anlayışa ve sunum yöntemine bağlı olarak, bu standlar tercih edilir. Üretim aşamasında borular, levhalar ve tel gibi malzemeler kullanılır, ancak bu malzemeler kesme, delme ve bükme gibi çeşitli işlemlerden geçirilerek tasarlanır. Sonuç olarak, faydalı ve görsel olarak tatmin edici olan ve markaların çekiciliğini artıran sonuçlar elde edilebilir. Dolayısıyla, standın metal yapıları her sektörde en çok tercih edilendir.

Metal standın en yaygın kullanımı fuarlardaki ağır ürünler içindir. Su geçirmeme ve güneşten korunma özellikleri sayesinde, dış mekân kullanımları için de idealdir. Tel sepetlere ek olarak, askı kullanımı genellikle çerez stantlarında bulunur. Raflar arasındaki mesafeyi ayarlamak için oluklu profilli bacaklar kullanılabilir.

Metal stand kullanımı; güneş kremi ve kozmetik ürünlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Metal stand raflarına yerleştirilen ürünler asgari düzeydedir. Görsel alanlarda ve standın etrafındaki saçlar için metal plakalar daha lüks görünmesini sağlar. Çikolata standlarında metal kullanıldığı zaman ürünlerin görünmesi daha da kolaylaşır. Vücudun profilinin ayağı sayesinde süspansiyon grupları istenen yüksekliğe bağlanabilir. Ürünün boyutunun çok değişken olduğu durumlarda, delikli panele sahip metal standlar tercih edilir. Deliklerdeki askılar istenen yükseklik ve genişlik yönünde asılabilir.

Metal bir standın imalatı; kesme, bükme, delme, kaynak, vidalama ve kancalama sistemleri kullanılarak gerçekleştirilebilir. İzlenecek tasarım yöntemi, talep edilen miktarı ve hedef maliyeti belirler. Çok yüksek ihtiyaçlar olması durumunda, tel sepetli demonte standlar tercih edilir.

Metal stant örnekleri, genellikle zeminde bulunan satış destek sistemleridir. Kullanılan malzeme geri dönüştürülebilir. Görsel alanlarla zenginleştirilmiş stantlar, uzun kullanım süreleri sayesinde çok fazla tercih edilir. Genellikle müşterilerin ihtiyaçlarına göre metal stant tasarımı ve imalatı yapılmaktadır.

Fuar sektöründe standlara yatırım yapan çoğu firma ve marka, metal standlardan yana tercihini yapmaktadır. Dayanıklılık, profesyonellik ve perakende satış mağazalarındaki şık görünümünün yanı sıra en ağır eşyaları taşımak için de bu standların kullanımı önemlidir. Yüksek yerlerde saklama kabiliyeti ve dış mekânda kullanılabilmeleri nedeniyle metal standlar en çok tercih edilenlerdir. Metal fuar standları; yiyecek, içecek, motor yağları, bitkisel yağlar, kozmetik, eczacılık, elektrikli ürünler ve otomotiv endüstrisi gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal stand fiyatı belirlenmeden önce standın tasarımı yapılmalıdır. Müşteri istekleri belirlendikten sonra, belirtilen boyutlarda yapılan ürün ambalajı ve tasarım özellikleri, kullanılan malzemeler ve stand tasarımında üretilecek metal standların sayısı belirlenmelidir. Metal stand malzemesinin maliyetine, stand işçiliği düşünülerek karar verilir.

Çalışmalarımızdan Örnekler


Metal Standların Avantajları Nelerdir?

Metal standlar, demonte stand grubundaki en uygun modellerdir. Kolayca demonte edilebilirler. Metal standlar çok ağır yükleri kolayca taşıyacak şekilde dizayn edilebilir. Üretim aşamasında kısa süre ve yüksek kalitede üretilmektedir. Metal standları, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen en dayanıklı ürünlerdir.

Metal işleme atölyelerinde, hassas kesim, bükme, kaynak ve damgalama işlemlerinden sonra boyahanede son rötuşlar yapılarak standlar üretilir. Ürünlerinizin pazarlarda, sergi salonlarında, fuarlarda tanıtımını ve satışını destekler. Yüksek kalitede üretilen metal standlar, şık ve dayanıklıdır. Kurulu ve demonte tipleri mevcuttur.

Metal Stand İmalatı

Üretilecek metal stand, ürünün özellikleri gibi birçok değişkene göre şekillenir. Kullanılacak yerlere göre tasarımlar şekillenmektedir. Tasarım tamamlandıktan ve numuneler onaylandıktan sonra metal stand örneği hazırlanır. Metal stand örneğinin onaylanmasından sonra seri üretime geçilir. Seri üretimi tamamlanan metal standlar müşterinin deposuna teslim edilir.

Metal stand kullanımı genel olarak tüm endüstrileri kapsar. Metal stand, yiyecek, ilaç, kozmetik, kişisel bakım ürünleri, telekomünikasyon ve tekstil gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bu modeller, en çok tercih edilen stand türüdür çünkü dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Metal standlar, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen dayanıklı ürünlerdir. Fuarlarda kullanılmaları için elbette dış baskılara da önem verilir ve tasarımlarla canlandırılır. Çünkü kalite ve dayanıklılık kadar dekorasyon da önemlidir. Basılı olarak hazırlanabilecek standları her yerde kullanabilirsiniz.

Metal Stand Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Metal stand fiyatları, stand projesinin tamamlanmasından sonra belirlenir. Standın fiyatı, metal standların dijital olarak basılmış olup olmamasına göre şekil alır. Metal stand sayısı, standın monte edileceği veya söküleceği yer gibi parametrelere göre belirlenir.

Metal stand sektörünün önde gelen firmaları ile anlaşma sağlamanız her zaman için hem daha olumlu bir süreç hem de daha uygun fiyatlarla karşılaşmanızı sağlar. Firmanın daha önce ürettiği ürünleri görebilir, buna göre tasarım ve üretim aşamasını şekillendirebilirsiniz. Raf sayısı, çeşitli renk seçenekleri, kullanılan malzeme, ebat gibi ilave fonksiyonlar sonucu metal standların üretimi tamamlanır. Firmanıza en uygun metal standını seçmeli, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre şekillendirmelisiniz. Firmanıza daha kurumsal bir yapı kazandırmak için yapmanız gereken tek şey, firma logonuzun olduğu metal bir stand ile ürünlerinizi sergilemektir. Sonrasında firmanızın tanıtımı kolaylıkla sağlanacaktır.

WhatsApp Hemen fiyat al