Pleksi Teşhir Standı ve Ekipmanları

Günümüzde nihai ürünlerin sergilendiği en önemli alanlar mağazalardır. Perakende ürün satışlarının yapıldığı mağazalar, birbirinden çeşitli ürünlerin bir arada sunulduğu yerlerdir. Aranılan her türlü ürünün kolaylıkla bulunabileceği bir mağaza düzeni sağlandığında, tüketicilerin aradıkları ürünü bulmaları ve alışverişten keyif almaları kolaylaşacaktır.

Çoğu perakende ürün satış mağazaları, aynı markaların ürünlerini teşhir eder ve tüketiciye sunarlar. Her mağazanın hemen hemen aynı markaları ya da birbirinin ikamesi olan markaların ürünlerini satmaları durumunda birbirleri ile rekabeti nasıl sağladıkları merak konusu olmaktadır. Aynı ve benzer ürünlere sahip olan perakende satış mağazaları, müşteri dikkatini ne ölçüde cezbedebilirse diğerlerinden daha fazla miktarda ürün satışını başaracaktır. 

Mağazalarda dikkat çekmenin en önemli yolu da mağazanın konseptini doğru belirleyebilmek ve mağazada sunulan ürünlerin müşterilere sunumunu özelleştirebilmektedir. Mağazalarda satışa sunulan ürünlerin doğru bir şekilde teşhir edilmesi önemlidir. Doğru bir teşhir için de birbirinden farklı boyutlarda ve renklerde olan ve ürün sunumunu kolaylaştıran pleksi teşhir standlarını kullanmak gereklidir.

Doğru boyut ve türdeki teşhir standları kullanıldığında, mağaza ürün satışlarının arttığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Ürün tanıtımları için pleksi standlar, görsel ve işlevsel açından mağazalara avantaj sağlamaktadır. Bu standlar ayrıca dayanıklı bir yapıya sahiptirler.

Pleksi Standlar Neler Vaat Ediyor?

Mağazalarda başarılı satışlar gerçekleştirmenin en önemli yolu, satışa sunulan ürünün mağazaya gelen müşterinin dikkatini çekebilmesidir. Mağaza içerisinde iyi sergilenmiş bir ürün, müşterinin dikkatini ciddi anlamda çekebilme potansiyeli oluşturmakta, ürünün satışını da böylelikle kolaylaştırmaktadır. Müşterinin dikkatini çekmenin doğru teşhir stratejileri ile mümkün olduğu gerçeği dikkate alındığında, teşhir için mağazalarda büyük önem taşıyan teşhir ekipmanları olarak kabul edilen teşhir standları, etkili satışın belirleyici rolünü oynamaktadır. Mağaza gelen müşteri, ürünün güzel ve etkili bir şekilde teşhir edildiğini gördüğünde bu ürüne ilgi duymaya başlayacaktır. Doğru bir şekilde sergilenmeyen ürünler ise mağazanın arka planında kalarak satışa konu olmayacaktır. 

Bazı mağazalarda ürünlerin kutularından bile çıkarılmadan sergilendiği görülürken, bazı mağazalarda ürünler, dikkat çekecek standlar üzerinde sergilenerek müşterilerin ilgisini çekmektedir. Dünya çapında değerlendirildiğinde en büyük perakende satış mağazası zinciri olan Wal-Mart, ürün teşhirinin önemini bilmekte ve dönemsel olarak sattığı ürünlerin boyut ve hacimlerine göre özel stand tasarımları yaptırmaktadır. Teşhir standının ne kadar önemli bir satış aracı olduğu Wal-Mart’ın satış stratejisinden anlaşılmaktadır. Satılan ürünün cinsi ve markasından ziyade etkili bir biçimde teşhir edilip edilemediği hususu, ürünün satışını belirlemede etkili olmaktadır.

Doğru teşhir sonucunda mağazanın ürün satışları artacak ve bu durum da mağazanın karını yukarıya doğru artıracaktır. Perakende satış mağazalarında başarılı satışın en önemli anahtarı müşterinin dikkatini çekmeyi başarmaktır. 

Müşteri dikkatini çekmenin en etkili yolu da görsel açıdan etkili ürün standları kullanmaktır. Zengin çeşit farklılığına sahip pleksi standlar, farklı boyut ve renklerde üretilerek mağazaların kullanımına sunulmaktadır. Ürün teşhiri için birbirinden farklı ürün standları bulunduğundan, ürünün sergilenmesi sırasında gerekli olan stand çeşidi mağazanın tercihine bağlı olmaktadır. Ürün satışlarınızı artırmak istiyorsanız müşterilerinizin dikkatini en çok çeken hususun ürün teşhiri olduğunu bilmeli ve ürünleri teşhir ettiğiniz standlara önem vermelisiniz. Pleksi standlar, müşterinin dikkatini kolaylıkla çekebilecek görselliğe sahiptirler.

Mağazalarda Öne Çıkmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Mağaza dekorasyonu, ürün satışlarının artması bakımından son derece önemlidir. İyi bir dekorasyona sahip olan mağazalar müşterilerin dikkatini çekecek ve bu dikkat çekmenin sonucunda da etkili satışlar meydana gelecektir. Güzel ve etkili bir mağaza dekorasyonu için ürün teşhir standlarının doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ürünlerin sergilenmesi için kullanılan teşhir standları, mağazalar kendi aralarında birbirlerine fark yaratmak için kullanılan önemli araçların başında gelmektedir. Mesela bir giyim mağazasında yeni sezon ürünlerin görsel açıdan etkili bir stand aracılığı ile sergilenmesi ve diğer ürünlerin de yeni sezon ürünlerinin yanında yine bu etkili standlar aracılığı ile müşteriye sunulması sonucunda mağazanın ürün satışları artacak, müşterilerin aynı mağazaya daha sonra tekrar gelme ihtimali ortaya çıkacaktır. 

Stand kullanmadan ürün sergileyen mağazaların görsel açıdan müşteriye hitap etmediği ve müşteri kazanma potansiyelinin çok düşük olduğu bir gerçektir. Ürünün güzel ve etkileyici bir biçimde sergilenmediği bir mağazadan hangimiz ürün satın almak isteriz ki? Ürün standları görsel özelliklerinin yanı sıra işlevsel fonksiyonlara da sahiptir. Pleksi standlar, ürünlerin etkili bir şekilde sergilenmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bu standlar, mağazanın iç düzenini de kolaylıkla etkileyebilmektedir. Günümüzde pleksi standlar, ürün teşhiri konusunda mağazalara her açıdan kolaylık sağlamaktadır.

Pleksi Standın Boyutu

Ürünlerin sergilenmesi için kullanılan standların birbirinden farklı boyut ve renkte olanları üretilmektedir. Farklı materyallerin kullanılarak üretildiği standlar görsel açıdan da mağaza konseptine göre ayarlanabilmektedir. Mağazanın sergileyeceği ürünün boyutlarına uygun olarak stand üretimi yapılmaktadır. Bir kuyumcunun ihtiyacı olan ürün teşhir standı ile bir giyim mağazasının ihtiyaç duyduğu teşhir standardı elbette ki birbirinden farklı olacaktır. Bunların boyut farkları da ciddi anlamda birbirinden fazla olacaktır. Her boyuta göre üretilebilen standların üst ve alt limitleri bulunmakla birlikte, mevcut alt ve üst limitler dahilinde kalarak tüm ihtiyacınızı karşılayabilecek boyutta pleksi standları üretilmektedir. Doğru boyutta seçilen pleksi standlar, mağaza satışlarını ciddi anlamda etkileyecektir. Mağazada sergilenecek ürünün boyut ve özelliğine göre stand kullanımı, satış açısından en doğru sonuçları sağlamaktadır.

Pleksi Stand Tasarımı

Teşhir edilen ürünlerin sunumu önemlidir. Teşhir sırasında kullanılan standların birbirinden farklı pek çok çeşidi vardır. Ürün teşhir standlarının tasarımları, ürünün özelliğine ve boyutuna göre yapılmalıdır. Ürünün boyunu ve enini karşılamaktan uzak olan standlar, ürünün sergilenmesini zorlaştıracaktır.

Değerli bir ürünün teşhiri sırasında dayanıklı bir standın kullanılması ürünün güvenliği açısından da önem arz etmektedir. Ayrıca, mücevher gibi kuyumcu standlarının, ürüne doğru ışığı sağlayabilen bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu durum, ürünün satışını artırmada etkili olacaktır. Farklı renk seçenekleri kullanılarak ürünün cinsine göre stand tercihi yapılmalıdır.

Mağazaların kendi marka ve konseptlerine özgün olarak üretilebilen pleksi standları da mevcuttur. Kendine has bir şekli ya da boyutu olan bu tarz standlar, müşterinin mağaza içerisinde mağazaya karşı bir bağımlılık hissetmesine ve ürünü satın almasına aracılık etmektedir.

Pleksi Standın Rengi

pleksi stand renkleri

pleksi stand renkleri

Standların birbirinden farklı renklere sahip tasarımları mevcuttur. Farklı renklerin mağaza konsepti ile uyumlu bir şekilde kullanılması, müşteri dikkatini çekmesi bakımından önemlidir. Sergilenen ürünün özelliğine göre teşhir standı açık renklerde, koyu renkler ya da parlak renklerde tercih edilebilir. Açık renkli standlar, ürününüze etkileyici bir sadelik katarak dikkat çekebilmektedir. Parlak renkli standlar da yine müşteri dikkatini üzerinde kolaylıkla toplayabilmektedir. Standın sahip olacağı rengi belirlemede mağazanın satış konusu ürünler ve mağaza konsepti önem taşımaktadır.

Farklı renklerdeki standların tek bir mağaza konsepti içinde kullanılması ile de farklı bir mağaza dekorasyonu elde edebilirsiniz. Unutmayın ki, diğer mağazalardan ne kadar farklı bir sergileme yöntemine sahip olursanız, müşteri dikkatini o kadar fazla çekersiniz. İlgi çeken standlar da ürün satışını etkileyen önemli bir unsurdur. Pleksi standlar, genellikle şeffaf bir görüntüye sahiptir.

Dikkat Çekmek İçin Standlar Nerelerde Kullanılmalı ?

Doğru ve etkileyici pleksi standları kullanmak, ürün satışlarını ciddi anlamda artırmaktadır. Doğru standları kullanma konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, mağaza içerisinde konumlandırılan standların doğru yerlerde bulundurulmasıdır. Ürünün özelliğine ve cinsine göre mağazanın doğru yerlerinde standlar kurulmalıdır. Sırf daha fazla ürün sergilemek amacı ile, mağazanın her alanını standlarla doldurmanın satışlara olumlu bir etkisi yoktur. Öğrenci ziyareti potansiyeli yüksek bir mağazanın giriş bölümünde kırtasiye ürünlerini standlar eşliğinde teşhir etmeniz, öğrencilerin bu ürünlerin farkına varmasına yol açacak ve kırtasiye bölümünün satışlarının artmasına yol açacaktır.

Dışarıdan görülen etkili pleksi standlar, mağazaya önemli ölçüde müşteri çekme potansiyeline sahiptir. Mağazada stand üzerinde sergilenen ürünler müşteri tarafından kolayca alınıp yerine tekrar yerine kolayca koyulabilecek şekilde sunulmalıdır. Standların türlerini bilmek ve doğru standlarda doğru ürünleri kullanmak önemlidir. 

Pleksi Stand Çeşitleri

Pleksi standlarının en büyük özelliği, tasarımı ve üretiminde büyük bir esneklik sunabiliyor olmasıdır. Genelde şeffaf malzemelerden ve bir plastik türü olan pleksiden imal edilen bu standlar, ürün teşhiri denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri olmaktadır. Farklı ölçülerde üretilebilen pleksi standlar ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz takdirde firmamız, özel tasarımlar ile optimum çözümler sunabilmektedir.

Pleksi Stand türleri başlığı altında yüzlerce ürüne ulaşabilmek mümkündür. Bu materyalin kullanıldığı stant türleri içerisinde; tanıtım standı, sunum standı, avm standı, kalem standı gibi çok sayıda ürün sayılabilir. İhtiyaçlarınızla orantılı olarak pek çok farklı ürünün tasarımını yapabilen firmamız, size tasarım noktasında sınırsız seçeneği sunar. Hazır ürünlerimizin yanı sıra özel tasarımları da bizden talep edebilir, benzersiz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Pleksi Cupcake Stand

Pleksi cupcake stand, güzel görünümlü cupcakelerin etkili bir şekilde sunumunu sağlayan standlardır. Kafelerde ya da pastanelerde yoğun bir şekilde kullanılan bu standlar, cama benzeyen şeffaf yapısı ile de dikkat çekmektedir. Ayrıca dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan dolayı, cupcakelerin güvenli bir şekilde teşhir edilmesini sağlamaktadır. Özel dizaynı sayesinde optimal sayıda cupcake teşhirine imkân vermektedir.

Pleksi Çerçeve Standı

Pleksi çerçeve standı ile geçmişten gelen tüm anılarınız güvenli bir şekilde sergilenebilmektedir. Dayanıklı yapısı sayesinde hafif darbelere karşı kırılmama özelliğine sahiptir. Şık bir tasarım ile sunulan bu stand türü, görsel açıdan dikkat çekici bir aksesuar şeklindedir. En güzel anılarınızı şık bir sunumla sergilemenize kolaylık sağlamaktadır. Ev ortamında ya da benzer ortamlarda şık bir çerçeve standına sahip olmayı kim istemez?

Pleksi Gazete Dergi Standı

Gazete ve dergilerin etkileyici bir şekilde sunumu için pleksi gazete dergi standı kullanılmalıdır. Gazete ve dergilerin dayanıklı bir yapıya sahip olan bu stand üzerinde sergilenmesi, bulunduğu ortamda gerçek anlamda dikkat çekmesine yol açacaktır. Ayrıca ticari olarak gazete ve dergi satışı yapan mağazaların da müşteri dikkatini çekerek ürün satışlarını ciddi anlamda artıracak bir üründür.

Pleksi Gözlük Standı

Pleksi gözlük standı, numaralı ya da numarasız gözlük satışı yapan mağazalar ya da işletmeler için ürün sergilenmesi açısından vazgeçilmez bir stand olma özelliğine sahiptir. Gözlüklerin kolaylıkla sergilenmesine olanak tanıyan işlevsel yapısı sayesinde, ürün satışlarını artırma potansiyeline sahiptir. Ürünlerin stand üzerinden kolaylıkla alınmasına ve ürünün standa aynı şekilde kolayca yerleştirilmesine imkân tanımaktadır.

Pleksi Işıklı Boy Standı

Pleksi ışıklı boy standı, işlevsel olmasının yanında görsel açıdan da etkileyici bir görünüme sahiptir. Dayanıklı bir yapıya sahip olan stand, aksesuarların sergilenmesi bakımından mağazalara kolaylık sağlamaktadır. Kullanılan ışıklar ile de ürün sunumu sırasında görsel bir şölen ortaya çıkmaktadır. Standın her ürüne göre boyut ayarlayabilme özelliği bulunmaktadır. Yani talep edilen her boyuta göre üretimi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Işıklı Pleksi Stand

Pleksi ışıklı stand, ürünün sergilenmesi açısında işlevsel ve estetik bir özelliğe sahiptir. İstenilen her ürünün bu stand aracılığı ile sergilenmesi de ürünün birçok alanda kullanılmasına vesile olmaktadır. Işıkların, sergilenecek ürüne göre etkileyici bir sunuma ortam hazırlaması, sergilenen ürünün dikkat çekmesini sağlamaktadır. Mağazalarda çok fazla tercih edilen bir stand çeşididir. Düşük maliyetle hazırlanan bu stand, müşterinin dikkatini çekme konusunda oldukça başarılıdır.

Pleksi Katlı Broşürlük

Reklam için üretilen broşürlerin doğru kişilere ulaşması önemlidir. Pleksi katlı broşürlük, bir mağazanın ürün tanıtımları için bastırdığı broşürleri sergilemesi sırasında kullanılabileceği gibi, mağazanın satışını yaptığı ürünlerin fiyatlarına yönelik bilgileri kapsayan kağıtların sunulması sırasında da kullanılabilmektedir. Müşterinin dikkatini çekmesi bakımından işlevsel bir özelliğe sahiptir. Ürünün dayanıklı olması, yıllar boyunca kullanılmasına imkân tanımaktadır.

Pleksi Kırtasiye Standları

Kırtasiye ürünlerinin satışı sırasında oldukça tercih edilen bir stand olan pleksi kırtasiye kalem satış standı, kendine özgü tasarımı nedeniyle dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Kırtasiye ürünlerinin etkili bir şekilde sergilenmesi için kullanılabilmektedir. Çocukların ve yetişkinlerin çok severek ziyaret ettikleri kırtasiye mağazalarında ilgi odağı olmayı kolaylıkla başarabilen bir stand özelliğine sahiptir.

Pleksi Defter Standı . Pleksi Kalem StandıPleksi Kitap Standı .

Pleksi Ayna Nişan Tepsisi

Pleksi ayna nişan tepsisi, dayanıklı bir yapıya sahip olan bir üründür. Özel günlerin vazgeçilmez ürünleri olarak, aynalı ya da aynasız üretime konu olmaktadır. İsteğe bağlı olarak ürünün üzerine farklı desen ve semboller de eklenebilmektedir. Ürünün dayanıklı bir yapıda olması, uzun yıllar boyunca saklanmasına da imkan tanımaktadır. Özel günlerinizde güvenerek kullanabileceğiniz bir ürün olma özelliğine sahiptir.

Pleksi Işıklı Ürün Teşhir Standı

Pleksi ışıklı ürün teşhir standı, istenilen boyuta göre üretilmekte ve mağazalara sunulmaktadır. İstediğiniz ürünü kolaylıkla ve şık bir sunumla müşterilerinize teşhir edebilirsiniz. Işıklı bir stand özelliğine sahip olduğundan dolayı müşterinin dikkatini kolaylıkla çekebilmektedir. Dayanıklı bir üründür ve ürünün maliyeti düşük olduğundan dolayı fiyatı da diğer benzer ürünlere göre oldukça uygundur.

Pleksi Stand Fiyatları

Stand türleri arasında en hesaplı seçeneklerden biri olan pleksi standlar, ürün tanıtımı veya teşhiri konusunda kısıtlı bütçeye sahip olan firmaların sıklıkla tercih ettiği bir çözüm olmaktadır. Birim fiyatları, genellikle ürünün ölçülerine ve toplam plastik ağırlığına bağlı olarak değişmektedir. En doğru ve güncel fiyat bilgileri için firmamız ile telefon ya da e-posta aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.

Firmamız, pleksi stand üretiminde sektörün önde gelen firmaları içerisinde yer alır. Üretim standartlarımız en yüksek standartlarda yer alıp, malzeme tedariği, üretim standartları ve tasarımda toplam kalite ilkeleri ile size hizmet veririz. En uygun fiyatlı Pleksi stand çeşitlerine şimdi ulaşmak için bize hemen ulaşın, siz de kaliteyi en uygun koşullarla satın alın.

Yararlanılan kaynaklar;

https://marufpleks.com.tr/blog/pleksi-urun-teshir-standlari

https://www.onalpleksi.com/pleksi-nedir/

http://www.tabelayapiyoruz.com/stand-turleri-ve-ozellikleri/

https://www.fasonlazerci.com/pleksi-stand-imalati/

 

WhatsApp Hemen stand fiyatı al