Pleksi stand imalatı, pleksi olarak bilinen çok kırılgan ve kolay çizilen bir malzemeden yapılmaktadır. Bu malzeme, ısıl işlem gördüğünde şekil alabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı pleksi, fırında ısıtılarak bükülebilmekte ve şekil verilebilmektedir. Lazer kesim yöntemi kullanılarak kesilip bükülebilmekte ve farklı formlar verilerek stand sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Akrilik ürün standının optik özellikleri bulunmaktadır. Bu stantta kullanılan malzeme olan pleksinin hem kesitinin dikine hem de kesiti boyunca ışık geçirgenliği yüksektir. Malzemenin kesitinden ışık verildiğinde, ışık malzeme boyunca ilerleyerek kesim yüzeylerinde ışık patlamaları oluşmaktadır. Bu özelliğiyle, ışıklı akrilik ürün standının üretiminin yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Akrilik standı kırılmaz malzemeden oluşturulmaktadır. Bu standın ayakları genellikle gümüş eloksal kaplama ile kaplanmakta ve bu kaplamalar alüminyumdan oluşmaktadır.

Pleksi teşhir standları, farklı markalara bağlı olarak ışıklı tezgâh üzeri ve satış reyonu şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Standın sırt görsel kısmı akrilik üzeri ters baskı tekniği ile üretilen plexiglass teşhir ünitesi firmalar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Akrilik ürün stantlarından olan kesitten aydınlatmalı pleksiglas gondol giydirme ve içten aydınlatmalı pleksi reyon giydirme iki farklı saha uygulamasıdır. Her iki uygulamada, akrilik standının ışıkla bir araya geldiğinde ne kadar ilgi çekici olduğunu göstermektedir. Standın ilgi çekici olması ürünün verimliliği açısından büyük avantajdır. Akrilik ürün standı, her türlü tanıtım işlerinde kullanılmaktadır.

Dayanıklı bir yapıya olan pleksi stand, kamu kuruluşlarında, ofislerde, mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde ürün teşhiri için kullanılmaktadır.  Bu alanlarda akrilik standların bulunması, firmaların ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmalarını ve teşhir etmelerini sağlamaktadır. Akrilik ürün standı, ürünlerin doğrudan satışı ya da tanıtımı olarak kullanılan önemli bir iletişim yöntemidir. Bu ürün standları, tüketicilere firmaları hakkında başarılı bir ön izlenim yarattığı için oldukça etkili bir pazarlama aracı konumundadır.

Pleksi stand, makro bileşiklerin ısı, ışık ve farklı elemanlarda işlenmesi sonucunda meydana getirilen yüksek kozmetik ve optik görüntüye sahip olan malzemelerden oluşmaktadır. Bu malzemeler standın orijinal ve yaratıcı bir hal almalarını sağlamaktadır. Bu özellik büyük bir avantajdır.  Çünkü firma sahiplerinin stantlarını orijinal ve özgün şekilde oluşturmaları, rakip firma stantlarından farklı algılanmasına yol açmaktadır.  Ayrıca, kalabalık alanlarda birçok kişinin dikkatini çekmek için özgün stand düzeni gerekmektedir.  Bu durumların hepsi, firmaların ürün bilinirliğinin oluşmasını ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır.

Stand sektöründe önemli bir kriter olan yaratıcılık, pleksi ürün stand tasarımında da dikkate alınır. Çünkü müşteriler dikkat çekici standlara ilgi göstermektedir. Farklı fuarlarda, etkinliklerde ve kitle alanlarında firmaların ürünlerinin öne çıkmasını sağlamak ve olumlu dönütler almak için stand düzeni de oldukça önemlidir. Ürünlerin ön planda olacak şekilde dizilmesi, karmaşık bir düzen olmaması, ziyaretçilere merak uyandırması firmayı en doğru şekilde ön plana çıkarmaktadır. Çünkü, tanıtımın kolay anlaşılabilir olması ve müşteri odaklı olması verimlilikte en önemli etkenler arasında bulunmaktadır.

Akrilik ürün standlarının fiyatları bazı kriterlere göre farklılık göstermektedir. Akrilik standının yapımında kullanılan pleksinin maliyeti oldukça yüksektir. Çünkü üretimdeki işçilik süreleri de yüksektir. Bu yüzden akrilik ürün standları stand sektöründeki en yüksek maliyetli standlardır. Akrilik standın üretiminde kullanılan malzemenin kalınlığı, standın boyutu ve kaç adet stand üretileceği gibi  kriterler fiyatın belirlenmesinde önemli etkenlerdir.  Standart tarza bir standın kullanılmasının maliyeti, özel tasarımlı bir standın maliyetinden daha düşüktür. Bunun yanında, standın metal, alüminyum ya da plastik malzemelerden yapılması fiyatı belirleyen özellikler arasındadır.

Pleksi standlar amaca göre iç ya da dış mekânda kullanılması ve buna göre kapladığı alan da fiyatı belirlemektedir. Bu yüzden, bu ürün standının fiyatının doğru şekilde belirlenmesi, istenilen tasarımlara ve belirlenen ölçülerle mümkündür. Anlaşıldığı gibi akrilik ürün standı firmalar için oldukça önemlidir. Çünkü, firmaların tüketicilerin ev dışındayken ve genellikle ürün tanıtımına meraklı oldukları bir zamanda ve alanda kitleye ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Erişebilirliği ve etkisi bakımından birçok stand türünden daha fazla tercih edilmektedir. Ürün tanıtımının verimliliğini arttırmak standın olacağı alan, standın büyüklüğü, stand tasarımı, ürün gamı ve teknik detaylar gibi kriterlerle mümkündür.

Pleksi Stand Çeşitleri

Pleksi standlarının en büyük özelliği, tasarımı ve üretiminde büyük bir esneklik sunabiliyor olmasıdır. Genelde şeffaf malzemelerden ve bir plastik türü olan pleksiden imal edilen bu standlar, ürün teşhiri denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri olmaktadır. Farklı ölçülerde üretilebilen pleksi standlar ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz takdirde firmamız, özel tasarımlar ile optimum çözümler sunabilmektedir.

Pleksi Stand türleri başlığı altında yüzlerce ürüne ulaşabilmek mümkündür. Bu materyalin kullanıldığı stant türleri içerisinde; tanıtım standı, sunum standı, avm standı, kalem standı gibi çok sayıda ürün sayılabilir. İhtiyaçlarınızla orantılı olarak pek çok farklı ürünün tasarımını yapabilen firmamız, size tasarım noktasında sınırsız seçeneği sunar. Hazır ürünlerimizin yanı sıra özel tasarımları da bizden talep edebilir, benzersiz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Pleksi Stand Fiyatları

Stand türleri arasında en hesaplı seçeneklerden biri olan pleksi standlar, ürün tanıtımı veya teşhiri konusunda kısıtlı bütçeye sahip olan firmaların sıklıkla tercih ettiği bir çözüm olmaktadır. Birim fiyatları, genellikle ürünün ölçülerine ve toplam plastik ağırlığına bağlı olarak değişmektedir. En doğru ve güncel fiyat bilgileri için firmamız ile telefon ya da e-posta aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz. Firmamız, pleksi stand üretiminde sektörün önde gelen firmaları içerisinde yer alır. Üretim standartlarımız en yüksek standartlarda yer alıp, malzeme tedariği, üretim standartları ve tasarımda toplam kalite ilkeleri ile size hizmet veririz. En uygun fiyatlı Pleksi stand çeşitlerine şimdi ulaşmak için bize hemen ulaşın, siz de kaliteyi en uygun koşullarla satın alın.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al