Perakende satış sektörünün önemli temsilcileri olan mağazalarda satış oranlarının yüksek olması başarıyı doğrudan etkileyen bir durumdur. Kar etmek sonuç olarak mağaza sahipleri ve çalışanları için öncelikli amaç olmaktadır. Başarılı satışı etkileyen birçok neden olduğu söylense de aslında üzerinde durulması gereken asıl konu dikkat çekici olmaktadır.

Mağazalarda ‘’dikkat çekmek’’ bunun en önemli yolu ne hiç düşündünüz mü? Biz bunun en önemli yolunun ne olduğunu biliyoruz. Bu yol kesinlikle çeşitli boyut ve renkteki teşhir standları. Teşhir standı kullanımı mağazalarda ürünlerin daha rahat görünmesi ve incelenmesi bakımından son derece önemlidir. İnsanlar ürünleri rahatlıkla inceleyebildiğinden ve görebildiğinden dolayı satış oranı da daha fazla artmaktadır. 

Ürün Teşhir Standı Çeşitleri

Gözlük Teşhir StandıParfüm Teşhir Standı Kuruyemiş Teşhir Standı
Elbise Teşhir Standı Aksesuar Teşhir Standı Kozmetik Teşhir Standı
Zeytin Teşhir Standı Kalem Teşhir Standı Eczane Teşhir Standı
Kitap Teşhir Standı Haribo Teşhir Standı Kahve Teşhir Standı
Baharat Teşhir Standı Ayakkabı Teşhir Standı Saat Teşhir Standı
Anahtar Teşhir Standı Kolye Teşhir Standı Küpe Teşhir Standı

Teşhir standı genel olarak düzeni sağlıyor gibi gözükse de aslında tamamen ürünleri sergilemek amacı ile kullanılan bir satış stratejisi olmaktadır. Müşteri mağazaya girdiğinde her şeyden önce ürünün nasıl sergilendiği ile ilgilenir. Doğru standda ve kişilerin rahatlıkla inceleyebildiği ürünler her zaman daha hızlı ve kolay satılır. Kuytu köşede kalmış ve yeterince iyi sergilenmemiş ürünler ise çoğunlukla insanların incelemeye zahmet etmediği ürünlerdir.

Teşhir Standları Neler Vaat Ediyor?

Ürünün ne olduğu hiç önemli değildir. Kozmetik, giyim, gıda, elektronik fark etmeksizin hepsinde aynı durum söz konusudur. Doğru teşhir standı her zaman ürünü sattıracak önemli bir unsurdur. Kısacası teşhir ürünleri daha fazla satış ve doğal olarak daha fazla kazanç vaat eder.

Dikkat çekmek satışı son derece etkileyen ve önemli ölçüde mağazanın kar etmesini sağlayan bir işlemdir. Mağazalarda başarılı satışın sırrı dikkat çekmektir ve dikkat çekmek içinde kullanılan araçlar kesinlikle standlar olmaktadır. Günümüzde bu amaçla üretilen çok farklı tasarımlara sahip ve çok farklı materyaller ile üretilen standlar bulunmaktadır.

Ürününüzün teşhiri için kullanılabilecek birçok farklı stand modeli bulunmaktadır. Bunlardan ürününüze en uygun olan standı seçerek sizlerde ürünlerinizin en iyi şekilde sergilenmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemde doğal olarak satışınızı büyük ölçüde artırabilen bir işlem olmaktadır. Mağazanızda satışınızı artırmak istiyorsanız öncelikle dikkat çekmenin en etkili yolu olan teşhir standlarını tercih etmeniz gerekir. 

Mağazalarda Öne Çıkmak İçin Standlar 

Teşhir standı, mağazanızın belirli ürünlerini öne çıkarmak istiyorsanız yine kullanılacak en etkili yöntem çözüm olmaktadır. Standların zaten en avantajlı yönü son derece işlevsel olmaları ve istenilen alanlarda istenilen ürünler için kullanılabilir olmalarıdır. Kısacası ürünler mağazalar için yıldız oyuncu niteliğine sahiptir.

Tüm satış stratejilerine rakip olacak ürünlerdir. Çünkü son derece önemli bir görevi üstlenerek mağazalarda ürünlerin sergilenmesini sağlamaktadır. Sergilenmeyen ürünlerin müşteriler tarafından dikkat çekmesi ve yüksek oranda satışının olması mümkün değildir. Ürünün dikkat çekmesi, satışı neredeyse iki katına çıkarmaktadır. Kısacası mağazanızda satışınızın artmasını istiyorsanız dikkat çekmesini sağlamanız gerekmektedir. Ürünün dikkat çekmesi için de mutlaka mağazanızda farklı renk ve desenlerde standları tercih etmektir. 

Standın Boyutu Ürüne Göre Belirlenmeli

Ürünlerin dikkat çekmesinde standın boyutu bir diğer önemli unsur olmaktadır. Ürünlerin boyutuna ve hacmine göre standlar farklı boyutlarda üretilmektedir. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak da farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Kısacası ihtiyacınıza uygun olarak temin edilebilen son derece işlevsel ürünler olmaktadır.

Stand boyutları için olabilecek bazı sınırlamalar doğal olarak bulunmaktadır. Yani üst limit boyutlar ve alt limit boyutlar vardır. Zaten üretimi yapılan üst ve alt limitler kişilerin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir. Mağazalarda dikkat çekmek seçilen standın boyutu ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Bu sebeple mağazanızda kullanacağınızın standı doğru tercih etmeniz son derece önemlidir. Bu işlemi yaparken dikkatli olmanız ve araştırma yapmanız sizlere fayda sağlayacaktır. 

Standın Tasarımı ve Ürünün Hikayesi Uyuşmalı

Her teşhir ürünün aynı şeyleri vaat etmesi ve aynı şekilde başarı elde etmesi beklenemez. Ürünün uygun standda teşhir edilmesi mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ayrıca bu durum ürünün güvende olmasını da etkileyecektir. Örneğin parfüm veya kozmetik ürünlerini özenli ve dayanıklı bir üründe sergilemezseniz ürünü zarar görme ihtimali artar ve bu da kazancın artmasından ziyade zarar edilmesine neden olur. Hassas ve kırılgan ürünler için daha dayanıklı ve koruma özelliklerine sahip tasarımlar tercih edilmelidir.

En iyi tasarıma ve en uygun boyuta sahip standlar ürünlerin çok daha şık görünmesini sağlayarak bir göz illüzyonu yaratmakta ve iyi bir satış stratejisi olmaktadır. Farklı renk seçenekleri de ayrıca ürünün ruhuna göre yine daha yaratıcı ve yenilikçi tercihler olarak mağazanın farkını ortaya koymasını sağlamaktadır. 

Açık renkler, koyu renkler, parlak renkler, doğal renkler 

Standlar kullanıldıkları alanlara göre farklı renklerde de üretilmektedir. Mağazanızın genel konseptine uygun olarak açık renklerde, koyu renklerde veya parlak renklerde üretilmektedir. Dekorasyonunuzun geneline uygun bir stand seçmeniz, daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca istediğiniz bir ürünün ekstra olarak dikkat çekmesini istiyorsanız farklı ve dikkat çekici renklere sahip standları kullanarak ekstra dikkat çekici etki elde edebilirsiniz.

Standlar ile elde edebileceğiniz dikkat çekici ilgi satışınızı doğrudan etkileyen son derece önemli bir etmen olmaktadır. Sizlerde bu önemli etmene sahip olmak ve başarılı bir satış imkanına sahip olmak istiyorsanız standların son derece avantajlı yönlerini bir anca keşfetmenizde fayda vardır. 

Dikkat Çekmek İçin Standlar Doğru Yerlerde Konumlandırılmalı

Ürünü muhteşem bir teşhir ürününde sunmanız tek başına yeterli bir satış stratejisi değildir. Kişilerin tercihlerine ve potansiyeline uygun olarak ilgi alanlarına göre doğru konumlandırılmış standlar etkili bir satış başarısı sağlamaktadır. Örneğin öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu bir bölgede mağazanın giriş bölümüne en fazla ihtiyaç duydukları kırtasiye ürünlerini etkili bir biçimde konumlandırmak, mağazaya giren öğrencinin direkt dikkatini çekecek ve oraya yönelmesini sağlayacaktır. Mağazanın ön kısmında özenle konumlandırılmış olan standların her zaman daha fazla dikkat çektiği ve ayrıca kişilerin mağazaya girme durumlarını da daha fazla etkilediği görülmektedir. 

Masa üstü standlar

Masa üstlerinde teşhir edilmesi gereken ürünler için özel olarak üretilen standlar olmaktadır. Genellikle kırtasiye, kozmetik ve ilaç sektöründe daha fazla tercih edilmektedir. Mağazaya giren kişilerin ilk etapta oldukça dikkatini çeken bölümler olmaktadır. Ayrıca bu standlar kasa yanına konularak da kişilerin ödeme yapmayı beklerken ekstra ürünlerin dikkat çekmesini ve satın almasını sağlamaktadır. 

Outdoor stand 

Daha çok kampanya ve fırsatların tanıtımı için tercih edilen outdoor teşhir standları ile kişiler bazı ürünleri ön plana çıkarabilmektedir. Örneğin bir ürüne uygulanan bir indirimden haberdar etmek için veya yeni gelen bir ürünü ön plana çıkarabilmek için kullanılmaktadır. Aslında bu ürün doğrudan dikkat çekmeye yarayan bir ürün olmaktadır. Kısacası satışı yine önemli ölçüde etkilemektedir. 

Vitrin 

Mağazalarda satışı etkileyen unsurlar arasında vitrinlerin payı asla yadsınamaz. İnsanları o mağazaya girmeye veya girmemeye yönelten en önemli unsur vitrinlerin nasıl göründüğü ve ürünlerin ne kadar dikkat çektiğidir. Eğer vitriniz ve vitrinde kullandığınız standlar yeterince etkili değil ise kişilerin doğal olarak dikkatini çekmeyecektir. Bu da satışlarda başarısızlık anlamına gelmektedir. 

Raf

Mağazalarda hem teşhir amacı ile hem de düzenin sağlanması amacı ile sıklıkla tercih edilen raflar ürünlerin dikkat çekmesi için tercih edilen bir diğer önemli ürünler olmaktadır. Farklı boyutlarda ve türlerde üretilen bu raflar oldukça önemli işlevleri yerine getirmektedir. Mağazalarda dikkat çekmek kadar ürünlerin düzenli bir biçimde sergilenmesi de önemlidir. Raflar da tam olarak bu görevleri yerine getirmektedir. 

Ayaklı Stant

Öne çıkarmak istediğiniz ürünlerin mağazalarda dikkat çekmesini ve kişiler tarafından ilgi görmesini sağlayan ayaklı teşhir standları satışa büyük katkı sağlamaktadır. Bu standlar dikkat çekme konusunda oldukça yetenekli olduğundan dolayı ürünlerinizin de etkili bir biçimde dikkat çekmesini sağlamaktadır. Tercih ettiğiniz stand türü ne olursa olsun ürününüz genel olarak dikkat çekecek ve satışı artacaktır. 

Standın Malzeme Seçimi Nasıl Olmalı ?

Mağazanızda satışların artmasını istiyorsanız ürünlerin dikkat çekmesini sağlamanız gerektiğini vurgulamıştık. Bu dikkat çekme unsuru yalnızca stand kullanımı ile mümkün olmamaktadır. Kullandığınız standın hangi materyalden üretildiğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu son derece önemli bir unsurdur. Hem standın ve ürünlerin dikkat çekmesi hem de uzun ömürlü olarak kullanım için oldukça önemlidir. Doğru malzeme ile üretilmiş standı tercih etmeniz için genel olarak farklı materyallerde üretilen standlar hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. 

Metal Teşhir Standı

Daha kalıcı ve uzun süreli kullanım özelliği öne çıkan metal stand  mağazalarda oldukça tercih edilen ürünler olmaktadır. Farklı ürün gruplarının etkili bir biçimde sergilenmesi ve dikkat çekmesi için kullanılmaktadır. Bunun yanında da dayanıklı olmakta ve uzun yıllar işletmenizde rahatlıkla kullanmanıza olanak tanımaktadır. Kısacası ürünü tercih ettiğinizde uzun süre ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlayabilir ve yüksek satışlar gerçekleştirebilirsiniz. 

metal teşhir standı

metal teşhir standı

Ahşap Teşhir Standı

Daha şık göründüğü ve daha doğa dostu olduğu için tercih edilen ahşap standlar dikkat çekmenin en çevre dostu yoludur denebilir. Ürünü tercih ettiğinizde sadece ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlayabilir ve satışınızı istediğiniz ölçüde artırabilirsiniz. Bu konuda tercih ettiğiniz ürünün daha şık görünmesini ve daha sağlıklı olmasını istiyorsanız mutlaka tercihiniz ahşap stand olmalıdır. 

ahşap teşhir standı

ahşap teşhir standı

Pleksi Teşhir Standı

Son yıllarda teşhir için tercih edilen pleksi stand bir çeşit plastik malzemesi olmaktadır. Sert plastik olan bu ürün daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Bunun yanında görünüm olarak camı andırdığından dolayı da son derece şık olmaktadır. Şık ürünler her zaman ürünlerin daha iyi görünmesini sağlamakta ve insanlar bu ürünlerden daha fazla etkilenmektedir. Kısacası pleksi teşhir standı dikkat çekmenin en şık yolu olmaktadır. 

pleksi teşhir standı

pleksi teşhir standı

Vakum Teşhir Standı

Dikkat çekmek konusunda son derce işlevsel bir ürün olan vakum standlar, özel bir teknik ile bir çeşit plastiğin vakumlanması ve teşhir ürünün şeklini alması biçiminde üretilmektedir. Bu yöntem ile üretilen standlarda ürünler oldukça dikkat çekici bir hala gelmekte ve bu da satış üzerinde son derece etkili olmaktadır. Ürünlerin doğrudan şeklini alması her anlamda dikkat çekici olmaktadır. 

vakum teşhir standı

vakum teşhir standı

Enjeksiyon Teşhir Standı

Enjeksiyon standlar, çelik kalıplara eritilerek dökülen plastiğin özel olarak şekillendirilmesi yöntemi ile üretilen standlar uygun ürünlerin teşhir edilmesinde kullanılmaktadır. Dayanıklı oluşu ile bilinen bu standlar yine ürünlerin etkin bir biçimde teşhir edilmesini sağlamakta ve bu yolla da dikkat çekmesi üzerinde etkili olmaktadır. Sonuç olarak bir stand yine hem dikkat çekici hem de satışı oldukça etkilemektedir. 

enjeksiyon teşhir standı

enjeksiyon teşhir standı

Tel Teşhir Standı

Tel standların en önemli özelliği üzerinde çeşitli ekipmanlar ile birlikte kullanılabilmesidir. Bu özelliği ile ürünler fonksiyonel olarak istenildiği gibi teşhir edilebilmektedir. Amaç ürünlerin dikkat çekmesi olduğunda tel standlar son derece avantajlı olmaktadır. Bu standlar hem fonksiyonel hem de dayanıklı olmaktadır. Bunun yanında satışlarınızın artması huşunda önemli etkilere sahiptir. 

 

Mağazalarda Nasıl Öne Çıkabilirsiniz?

Sektörde sizinle aynı hizmeti ve ürünleri satan birçok firma ve mağaza varken bunların arasından öne çıkmak zor gibi görünebilmektedir. Sattığınız ürünün kalitesinden emin olduğunuz halde bazen bir türlü istediğiniz satış oranlarına sahip olamazsınız. Bunun nedeni muhtemelen ürünlerinizin yeterince dikkat çekecek biçimde sergilenmesini sağlamamanızdandır.

Ürünleriniz ne kadar kaliteli ve iyi olursa olsun dikkat çekici bir biçimde bu ürünleri sergileyemezseniz mağaza olarak öne çıkamazsınız. Doğal olarak satışınızda bundan etkilenecektir ve başarılı bir satış grafiğine sahip olmanız mümkün olmayacaktır. Satışınızı artırmak ve rakiplerinizin önüne geçmek için mutlaka ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlamanız gerekmektedir. Bunun içinde bu amaçla üretilen ve son derece etkili olan standları tercih etmeniz gerekmektedir.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al