Blister Stand

Ürün standları, ürünlerin herhangi bir satış alanında müşterilerin ilgisine sunulduğu platformlardır. Bu standlar; ahşap, metal, plastik gibi çeşitli malzemelerden üretilmiştir. Firmalar için ürünlerin ne şekilde teşhir edildiği oldukça önemlidir. Satışa sunulan ürün ve malzemelerin görünüş itibari ile temiz, şık ve dayanıklı malzemeden üretilmiş teşhir standlarında sunulması, müşterilerin ilgisini çekecek ve satış rakamlarını etkileyecektir. Her ürün tipi için ayrı bir stand tercih edilmelidir. Ürünlerin sergilendiği alanlar; ürünün dayanıklılığına, gıda ürünü, temizlik ürünü, teknolojik ürün gibi hangi tür ürünlerden olduğuna göre değişiklik gösterir.

Ürün teşhir standları ayaklı, sepet, tel, masaüstü gibi çeşitli kategorilerde üretilir. Teşhir edilecek ürünün niteliği ve cinsine göre kullanılacak stand malzemesi ve türü değişiklik gösterebilir. Satıcılar, ürünleri için en uygun ve en fonksiyonel stand tipini seçerek ürünlerini satışa sunar. Doğru stand malzemesi ve türünü seçtikten sonra önemli olan bir diğer husus da standın mağaza ya da market içinde nasıl konumlandırılacağıdır. Her bir ürün teşhir platformu, müşterilerin dikkatini çekecek ve rahatlıkla ulaşabilecekleri şekilde yerleştirilmelidir. Temel ihtiyaç olan ürün grupları, market içinde kendilerine ait reyonlarda sergilenebilecekken, daha basit ve lüks ihtiyaçlara hitap eden ürünler kasalara yakın yerlerde sergilenebilir.

Ürün standlarının en çok kullanıldığı gruplar, çok sayıda aynı ürünün bir arada müşteriye sunulduğu gruplardır. Bunlar, genellikle blister paketli ürünler olup, cep telefonu aksesuarları, küçük ev aletleri, vida, pil, ilaç gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Çalışmalarımızdan Örnekler


Blister Ambalaj Nedir?

Blister ambalaj, termoform plastik ambalaj olarak da adlandırılır ve ışıl işlemle üretilmiş plastik ambalaj ve paketleme malzemesini ifade eder. Blister malzemeler, plastik malzemenin ışıl işlemle yumuşatılarak, şekil alabilen durumdayken preslenmesi ve istenilen şekli aldığı esnada soğutulması yöntemiyle üretilir. Diğer paketleme malzemelerine göre daha yumuşak yapıda ve çoğunlukla kabarcıklı bir formdadır. Yumuşak yapıda olmasına rağmen oldukça dayanıklı olan blister paketler, ürünlerin uzun süre korunmasını ve dış etkenlerden zarar görmemesini sağlar.

Blister paketler, ürünleri nem ve tozdan koruyacak yapıdadır. Bu yönüyle en çok kullanıldığı alanlardan biri de ilaç sektörüdür. Tablet ilaçların paketlendiği malzemeler blister malzeme olup, ilaç sektörü için en güvenilir paketleme malzemesidir. Blister paketleme genellikle alüminyum, karton, kâğıt ya da plastik bir yüzey üzerine ürünün yerleştirilmesi ve blister malzemenin kaplanması şeklinde gerçekleştirilir.

Blister Paket Standı Çeşitleri

Blister paketler, korunması gereken birçok ürün tipinin paketlenmesinde kullanılan bir ambalaj türüdür. Bu şekilde paketlenmiş ürünler, mağaza ve marketlerin satış bölümlerinde hemen hemen her tipte stand üzerinde satışa sunulabilir. Bu nedenle blister paketli ürünlerin sergilendiği standlar değişkenlik gösterebilir.

  • Ayaklı Blister Standları: Ayaklı standlar, sayıca fazla ürün taşıyabilmeleri ve müşterilerce daha görünür olmaları sebebiyle en çok tercih edilen stand tiplerinden biridir. Yoğurt, dondurma, dondurulmuş gıda gibi çeşitli ürünler blister paketle ambalajlanmış olan ürünlerden bazıları olup, bu ürünlerin özellikle promosyonlu olanları ayaklı standlarda satışa sunulur. Böylece müşterilerin görüş alanına denk gelen ürünlerin satışı hızlandırılmış olur.
  • Asalak Blister Standları : Asalak ürün standları, kanguru modeli adı verilen ürün teşhir tipidir. PVC malzemeden yapılmış stand, yukarıdan aşağıya ceplerden oluşur ve bu ceplere ürün yerleştirmesi yapılır. Blister ambalajlı ürünlerden küçük boyutlu olanları için asalak standlar uygundur. Büyük ve ağır ürünler için cepli stand sistemi elverişli değildir.

  • Metal Blister Standları: Metal ürün standları, firmaların en çok tercih ettiği stand türüdür. Metal standlar, uzun yıllar dayanabilen ve ağırlığı yüksek ürünleri dahi kolaylıkla taşıyabilen özelliğinden dolayı her tip ürün kategorisi için uygundur. Blister malzemeli ürünler arasından kavanozla satışa sunulan reçel, konserve gibi gıda ürünleri, deterjan gibi ağır ürünler başta olmak üzere akla gelebilecek her türlü blister paketli ürün, metal standlarda sergilenebilir.

  • Askılı Blister Standları: Blister paketlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri küçük elektronik aletler ve ev araç gereçlerinin ambalajlanmasıdır. Bu tip küçük boyutlu blister paketler, genellikle mağaza ve marketlerin askılı standlarında yer alır. Askılı standlara tek tek asılmış olan blister paketli ürünler, müşteriler tarafından kolaylıkla incelenip satın alınabilir. Bu nedenle küçük boyutlu blister paketli ürünler için en elverişli stand tiplerinden biri askılı standlardır.

Tezgâh Üstü Blister Standları: Tezgâh üstü standlar, çoğunlukla market ve mağazalarda kasa bölümüne yakın yerde konumlandırılan standlardır. Bu standlarda, müşterilerin alışverişlerini tamamlayıp, kasa aşamasında dikkatini çekerek, satın almaya karar vereceği ürünler sergilenir. Tezgâh üstü standlar, kasa ve tezgâh üstlerinde yer aldığı için küçük boyutludur. Dolayısıyla küçük boyutlu ürünlerin teşhiri için uygundur. Blister paketli piller, küçük elektronik aletler, diş fırçaları gibi pek çok ürün çeşidi tezgâh üstü blister standlarında satışa sunulur.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al