Çeşitli ürünlerin tanıtımı için kullanılan standlardan biri de metal stand çeşitleridir. Bazen güçlü bir tanıtım standı gerektiğinde, metal malzeme tercih edilir. Bazen de marka stiline, görsel anlayışa ve sunum yöntemine bağlı olarak, bu standlar tercih edilir. Üretim aşamasında borular, levhalar ve tel gibi malzemeler kullanılır, ancak bu malzemeler kesme, delme ve bükme gibi çeşitli işlemlerden geçirilerek tasarlanır. Sonuç olarak, faydalı ve görsel olarak tatmin edici olan ve markaların çekiciliğini artıran sonuçlar elde edilebilir. Dolayısıyla, standın metal yapıları her sektörde en çok tercih edilendir.

Metal standın en yaygın kullanımı fuarlardaki ağır ürünler içindir. Su geçirmeme ve güneşten korunma özellikleri sayesinde, dış mekân kullanımları için de idealdir. Tel sepetlere ek olarak, askı kullanımı genellikle çerez stantlarında bulunur. Raflar arasındaki mesafeyi ayarlamak için oluklu profilli bacaklar kullanılabilir.

Metal stand kullanımı; güneş kremi ve kozmetik ürünlerinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Metal stand raflarına yerleştirilen ürünler asgari düzeydedir. Görsel alanlarda ve standın etrafındaki saçlar için metal plakalar daha lüks görünmesini sağlar. Çikolata standlarında metal kullanıldığı zaman ürünlerin görünmesi daha da kolaylaşır. Vücudun profilinin ayağı sayesinde süspansiyon grupları istenen yüksekliğe bağlanabilir. Ürünün boyutunun çok değişken olduğu durumlarda, delikli panele sahip metal standlar tercih edilir. Deliklerdeki askılar istenen yükseklik ve genişlik yönünde asılabilir.

Metal bir standın imalatı; kesme, bükme, delme, kaynak, vidalama ve kancalama sistemleri kullanılarak gerçekleştirilebilir. İzlenecek tasarım yöntemi, talep edilen miktarı ve hedef maliyeti belirler. Çok yüksek ihtiyaçlar olması durumunda, tel sepetli demonte standlar tercih edilir.

Metal stant örnekleri, genellikle zeminde bulunan satış destek sistemleridir. Kullanılan malzeme geri dönüştürülebilir. Görsel alanlarla zenginleştirilmiş stantlar, uzun kullanım süreleri sayesinde çok fazla tercih edilir. Genellikle müşterilerin ihtiyaçlarına göre metal stant tasarımı ve imalatı yapılmaktadır.

Fuar sektöründe standlara yatırım yapan çoğu firma ve marka, metal standlardan yana tercihini yapmaktadır. Dayanıklılık, profesyonellik ve perakende satış mağazalarındaki şık görünümünün yanı sıra en ağır eşyaları taşımak için de bu standların kullanımı önemlidir. Yüksek yerlerde saklama kabiliyeti ve dış mekânda kullanılabilmeleri nedeniyle metal standlar en çok tercih edilenlerdir. Metal fuar standları; yiyecek, içecek, motor yağları, bitkisel yağlar, kozmetik, eczacılık, elektrikli ürünler ve otomotiv endüstrisi gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal stand fiyatı belirlenmeden önce standın tasarımı yapılmalıdır. Müşteri istekleri belirlendikten sonra, belirtilen boyutlarda yapılan ürün ambalajı ve tasarım özellikleri, kullanılan malzemeler ve stand tasarımında üretilecek metal standların sayısı belirlenmelidir. Metal stand malzemesinin maliyetine, stand işçiliği düşünülerek karar verilir.

İlginizi Çekebilecek Ürünler

Çalışmalarımızdan Örnekler


Metal Standların Avantajları Nelerdir?

Metal standlar, demonte stand grubundaki en uygun modellerdir. Kolayca demonte edilebilirler. Metal standlar çok ağır yükleri kolayca taşıyacak şekilde dizayn edilebilir. Üretim aşamasında kısa süre ve yüksek kalitede üretilmektedir. Metal standları, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen en dayanıklı ürünlerdir.

Metal işleme atölyelerinde, hassas kesim, bükme, kaynak ve damgalama işlemlerinden sonra boyahanede son rötuşlar yapılarak standlar üretilir. Ürünlerinizin pazarlarda, sergi salonlarında, fuarlarda tanıtımını ve satışını destekler. Yüksek kalitede üretilen metal standlar, şık ve dayanıklıdır. Kurulu ve demonte tipleri mevcuttur.

Metal Stand İmalatı Nasıl Yapılır ?

Metal stand imalatı , ürünün özellikleri gibi birçok değişkene göre şekillenir. Kullanılacak yerlere göre tasarımlar şekillenmektedir. Tasarım tamamlandıktan ve numuneler onaylandıktan sonra metal stand örneği hazırlanır. Metal stand örneğinin onaylanmasından sonra seri üretime geçilir. Seri üretimi tamamlanan metal standlar müşterinin deposuna teslim edilir.

Metal stand kullanımı genel olarak tüm endüstrileri kapsar. Metal stand, yiyecek, ilaç, kozmetik, kişisel bakım ürünleri, telekomünikasyon ve tekstil gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Bu modeller, en çok tercih edilen stand türüdür çünkü dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Metal standlar, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen dayanıklı ürünlerdir. Fuarlarda kullanılmaları için elbette dış baskılara da önem verilir ve tasarımlarla canlandırılır. Çünkü kalite ve dayanıklılık kadar dekorasyon da önemlidir. Basılı olarak hazırlanabilecek standları her yerde kullanabilirsiniz.

Metal Stant Hangi Stantların Üretiminde Kullanılır?

Stantlar ile ilgili merakı bulunanlar veya bu stantlara ihtiyacı bulunmakta olan kişilerin sormakta olduğu sorulardan birisi de Metal Stant Hangi Stantların Üretiminde Kullanılır? Bu sorunun sorulma sebeplerinin başında kullanmak istedikleri standı tercih etmekte çeşitli sıkıntılar yaşamakta olan kişilerin hangi standı alacağı noktasında belli kararsızlıklar yaşamalarıdır. Metal olarak üretilmekte olan stantlar en fazla kullanılmakta olan stantlar arasında yer almaktadır. Marketlerde bu stant türleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Marketlerin diğer satış noktalarına göre daha fazla ürün teşhir etmeleri sebebiyle bu stantlara çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Market reyonlarında yüzde 80 civarında stantlar metal olarak üretilmekte olan stantlardır.

Metal Stant Hangi Stantların Üretiminde Kullanılır? Sorusuna ilk olarak verilecek olan cevap marketlerde bulunmakta olan bisküvi ve benzeri ürünlerin satışının yapıldığı stantlardır. Bu stantlar satışının yapılacağı ürünün özelliklerine göre bir tasarım içerisinde bulunmaktadır. Her satılan ürüne göre özel olarak üretilmesi mecburidir. Marketlerin dışında konfeksiyonlarda da metal olarak üretilmiş bulunan stantların kullanımının yoğun olduğu göze çarpmaktadır. Bu satış noktalarında müşterilere daha iyi hizmet verilebilmesi adına metal olarak kullanılmakta olan stantlar daha fazla işlem görmektedir. Bu sayede daha sağlam bir teşhir ortamı sağlanmaktadır. Gerek satıcılar için gerek ise alıcılar için metal olarak kullanılmakta olan teşhir stantları son derece önem arz etmektedir. Müşterinin kendisini rahat hissetmesi açısından önemlidir.

Metal Stand Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Metal stand fiyatları, stand projesinin tamamlanmasından sonra belirlenir. Standın fiyatı, metal standların dijital olarak basılmış olup olmamasına göre şekil alır. Metal stand sayısı, standın monte edileceği veya söküleceği yer gibi parametrelere göre belirlenir.

Metal stand sektörünün önde gelen firmaları ile anlaşma sağlamanız her zaman için hem daha olumlu bir süreç hem de daha uygun fiyatlarla karşılaşmanızı sağlar. Firmanın daha önce ürettiği ürünleri görebilir, buna göre tasarım ve üretim aşamasını şekillendirebilirsiniz. Raf sayısı, çeşitli renk seçenekleri, kullanılan malzeme, ebat gibi ilave fonksiyonlar sonucu metal stand üretimi tamamlanır. Firmanıza en uygun metal standını seçmeli, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre şekillendirmelisiniz. Firmanıza daha kurumsal bir yapı kazandırmak için yapmanız gereken tek şey, firma logonuzun olduğu metal bir stand ile ürünlerinizi sergilemektir. Sonrasında firmanızın tanıtımı kolaylıkla sağlanacaktır.

İlginizi çekebilir:

Metal Stand Mı Yoksa Ahşap Stand Mı?

Metal Stand Kullanım Alanları

Yararlanılan Kaynaklar;

https://wcmfactory.com.tr/metal-stand-nedir/

http://www.metalstand.com.tr/metal- stand-modelleri/

4 Comments

  1. Mehmet Erdoğan dedi ki:

    Aylarca arayıp, sonunda ulaştığım bu firma bana aradığımdan fazlasını verdi. Sağolsunlar, ellerinde olmayan ürünleri bile geliştirebiliyorlar. Tasarım ekipleri leb demeden leblebiyi anlıyor adeta. Sizin ihtiyacınızı sizden daha iyi biliyorlar. Biz ürünlerimizi iptidai şartlarda sergilerken, ağır ürünleri metal standlar üzerinde sergileyebilmemiz için estetik çözümleri bize sundular. Bu kadarını beklemiyordum ki, bir de fiyatlarını duysanız şaşar kalırsınız. Ellerine sağlık.

  2. Hakan Çulcu dedi ki:

    Metal standlar için bir çok farklı ürün denedik ama bu kalitede ürüne rastlamadık. Çok başarılı hizmet aldık. Ürünler son derece dayanıklı ayrıca çok şık. Özel standartlarla üretim yaptıklarını iddia ediyorlar ki, bunun hakkını fazlasıyla veriyorlar. Tanıtım standı satın almak için bundan sonra bir başka yere başvurmayı düşünmeyiz. Ellerine sağlık. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Hemen stand fiyatı al