Reyon Giydirme Şömine ve Gondolbaşı Standları

Satış noktalarında benzer özeliklerdeki ürünler aynı reyonda sergilenir. Tüketiciler bu sayede satın almak istedikleri ürünü rakip ürünle bir arada görüp fiyatları, özellikleri ve kalitesini karşılaştırarak kendi adına doğru seçimi yapabilir. Bu nedenle de markalar ürünlerinin bulunduğu reyonu kendi görselleriyle giydirerek, hakimiyet sağlamış olurlar. Ayrıca tüketici üzerinde de tercih baskısı oluşturulur. Satış noktalarında yapılan anlaşmalarla reyon giydirme gerçekleştirilmektedir.

Bazı noktalarda marka isimlerine reyonlarda müsaade edilirken bazı noktalar da ise sadece marka çağrışımı yapan görsellerin yer almasına izin verilebilir. Bu nedenle bazı markalar doğrudan reyon uygulamalarına izin vermeyebilir. Böylesi durumlar için markayı çağrıştırabilecek renk ya da görsellerin tercih edilmesi uygun olur. Marka lansmanında yer alan celebrity gibi örnek görsellerin kullanımı o markadaki çağrışımların oluşmasını veya markadaki renklerin kurumsallığını sağlayabilir.

Çalışmalarımızdan Örnekler


Reyon Giydirme Standı

Markada ki kurumsal renklerle gerçekleştirilebilen reyon giydirme, o markada yer alan reyonun rakiplerinin önüne geçmesine olanak tanır. Mesela aynı segmentte olan kurumsal renklerden biri yeşil diğeri mavi iken maviye hâkim renklerle reyonun giydirilmesi mavi renge sahip ürünlerde reyon hakimiyetini daha çok sağlayacaktır. Reyon giydirme, genel olarak görsel giydirmeler gerçekleştirilirken özel stantların üretimini de gerçekleştirme olanağı sağlayabilir. Reyon giydirme için özel stantlar tercih edileceği zamanlar da stant tasarımları kesinlikle markayı çağrıştırabilecek özellikleri taşır durumda olmalıdır.

Birbiri ile rakip olan iki markanın renklerinden birisi sarı olduğunda reyon giydirme standının sarı renge sahip olması gerekir. Bazı durumlar da ise proje ürünlerinin ambalaj formlarında çağrışım elementleri kullanılması gerekebilir. Bir içecek markası için şişelerin formları ayırt edici özellikleri yansıtıyor ise reyon giydirme için tercih edilen görsellerin ya da stant formlarının o şişe formlarında olması şarttır. Var olan projelerin başarısında bu özelliğe dikkat edilmesinin önemi büyüktür. Markada ki bilinirliğin artması için, reklam faaliyetleri adına sağlanan çalışmalar, markaya özel çeşitli tasarımların hayata geçirilmesini spesifik bir çalışma ile sağlar.

Reyon Giydirme Stantlarının Özellikleri ve Reyon Giydirmenin Avantajları

Tecrübe ve genişliği ile pek çok farklı materyalin olduğu tasarımlar reyon giydirme için tercih edilebilir. Farklı renklere ve görsellere sahip markaların çalışmaları ile reyonların markalara özel bölümleri ön plana çıkarılmış, reyon giydirme adına yapılmış çalışmalar önemli bir seçimdir. Üretimde ki son aşama raddesine kadar beğeni toplamış bir iş tercih edildiğinde reyon giydirme hususunda dizayn, renk ve formlarda farklı alternatifler söz konusu olabilir. Pek çok ürün sunumunda ve tanıtımında ekonomik ve ideal çözümler söz konusu olur. Örneğin saç levhalar ya da alüminyum profiller için farklı kombinler bir araya getirilip ürün teşhiri için en iyi alternatifler oluşturulabilir.

  • Reyon giydirme ile markaların kurumsal kimlikleri raflarda değil daha ön planda tutulmuş olur.
  • Marka ve kurumsal kimlikler daha çok göz önünde bulunur.
  • Malzemelerde çeşitlilik sayesinde farklı ihtiyaçlara ve taleplere göre değişik çözümlerin üretilmesi sağlanır.
  • Renklerde ve formlarda ki çeşitlilikler sayesinde reyon giydirme işlemlerinin farkı ortaya çıkarılır.
  • Hedef kitlelere doğrudan iletişim kurmayı sağlayan tasarımların, sunumu sağlanır.
  • Raflar, askılar, asalaklar ya da tel stantlarla aksesuarların alternatif sunum ve malzemelerinin bir arada kullanılması sağlanır.

Gondol Başı Nedir?

Satış yerlerinde ki en yoğun trafiğin önünde ya da ana koridorda yoğunluk olduğu için, gondollar genelde kampanyalı ürünlerin satışını gerçekleştirmek için tercih edilmektedir. Standart reyonlardaki markaların daha dikkat çekici olması için gerçekleştirilmiş özel tasarımlar, gondol giydirme adı ile bilinir ve bu özellik markanın başarısını büyük ölçüde etkiler. Gondol giydirme alternatifleri için işletmelerin tecrübe ve başarıları özellikle takip edilmelidir. Kısacası gondol giydirme, gondol ünitelerinin görsel sunumlarla giydirilmesi uygulamasına verilen isimdir. Gondol giydirme projelerinin ölçüleri alınırken özel baskı ya da montaj gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekecektir. Bu sebepten dolayı stand tedarikçileri kendi sahalarında ki montaj ekiplerini bulmak zorundadırlar.

Şömine ve Gondol Başı Standı

Gondol başı, genel olarak dijital baskılı görseller aracılığı ile sağlanmaktadır. Marka ya da ürün kimliklerinin fiziki şartlarına bağlı olarak; ahşap, metal veya pleksi malzemeler tercih edilebilir. Karton baskılar, gondol ve şömine giydirmeler için uygun değildir. Uygulama alanları estetik olmak zorundadır. Büyük yüzey gerektiren baskılarda, kolay bükülebilen ve deforme olan alanlar, gondol başı ve şömine projelerinde başarılı bir tercih olmaz. Bu nedenle karton baskılar yerine daha elastik ve sağlam alanlar tercih edilmelidir.

WhatsApp Hemen stand fiyatı al