Tel Ürün Standı

Ürün teşhir standları ihtiyaç duyulan her alanda markanın, ürünün, firmanın en iyi şekilde tanınmasını artırmaya yardımcı olan tasarımlardır. Ürünlerin en güzel biçimde sergilenebilmesi açısından çeşitli malzeme kombinasyonları ile üretilirler. Ahşap stand, metal stand, metal tel stand, plastik enjeksiyon stand, pleksi ve vakum stand çeşitliliği ile sunulan bu teşhir standlarının üretiminde ürünün satışını ve bilinirliliğini arttırma anlayışı ön plandadır. Bu teşhir standları içerisinde en ekonomik olanı ise tel stand modelidir.  

Her alanda rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahip tel stand, farklı ölçülerde, genişlik ve yükseklikte olabilir. Tellerin bükülmesi yöntemi ile üretilen bir ürün teşhir stand çeşididir. Öncelikle bir numune üretilir ve daha sonra kalıp oluşturulur. Seri üretime bu kalıp oluşturulduktan sonra geçilmektedir. Tel stand üretimi sırasında kullanılacak olan telin kalınlığı ise sergilenecek ürünün ağırlığı, boyutu ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Tel standı kullanacak olan müşterinin isteğine göre, farklı renklerde boyanabilmektedir.  

Çalışmalarımızdan Örnekler


Tel Standların Avantajları

Her firmanın isteğine ve ihtiyacına hitap edecek şekilde üretilen tel standlar, çeşitli ürünleri sergilemenin en pratik ve ekonomik yoludur. Stand sektöründe oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta olan tel standlar, fuarların da vazgeçilmezleri arasındadır. Firmaya özel olarak da tasarlanabilen bu ürün teşhir standları, ürünleri sergilemede ihtiyaç duyulan tüm özelliklere sahiptir. Katalog, broşür, dergi, oyuncak, kitap, kozmetik ürünleri, DVD, el sanatları, küçük elektronik ürünler ve daha fazlasını sergilemede idealdir.

Tel Stand Çeşitleri

Tel standlar, çok farklı ölçülerde, farklı geometrik şekillerde, değişik renklerde üretilebilmektedir. Üzerinde askı, sepet, raf ve reyon gibi aksamların kolaylıkla yerleştirilebildiği bu standların tekerlekli olan versiyonları da mevcuttur. Öte yandan, tek taraflı ve çift yönlü olan tel standlar mevcut olduğu gibi, yuvarlak bir geometrisi olup her bir yanına ürün konulabilen çeşitleri de bulunmaktadır. Firmamız çok sayıda tel standı seçeneklerini sizlerin beğeninize sunmaktadır.

Tel stand; belli bir ürün grubunun ismi değildir. Telden imal edilen tüm standlar bu grupta yer alır. Tel olarak tanımlanan materyal ise demir veya Demir kullanılarak elde edilen alaşımlardır. Dolayısıyla bu ürün grubunun içerisinde onlarca stand türü girebilir. Özel tasarım stantların yanı sıra; yukarıda belirttiğimiz stant çeşitleri, tel stand çeşitleri olarak bilinir.

Tel Stand Fiyatları

Tel standları, ürün teşhiri konusunda ekonomik kategorisine konulabilecek bir stand türüdür. Kolay imal edilmesi ve genellikle modüler bir yapıda olması nedeniyle ürün sergisi ve teşhiri konusunda çok fazla bütçesi olmayan firmaların tercihi tel standlardan yana olmaktadır. Siz de ürünlerinizi tel standlar aracılığıyla tanıtmak veya sergilemek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçerek detaylı fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tel Stand fiyatları; ürünün boyutları ve kullanılan materyalin özellikleri ile bağlantılı olarak değişiklik gösterebilir. Tabii bu materyal ile üretilen tüm stantların aynı birim fiyata sahip olacağı düşünebilir. Ancak pratikte durumu tam olarak böyle değildir. Ürünün üretiminde kullanılacak telin nitelikleri de farklı olabilir. Örneğin nikelajlı tel stand, plastik kaplamalı tel stand ve boyalı tel stand farklı birim fiyatlara sahip olacaktır. Biz tüm ürünlerimizde, maksimum kalite optimum fiyatı çalışmakta size uygun fiyatları arz etmekteyiz.

Kuşkusuz, ürünlerini etkileyici bir biçimde sergilemek isteğinde olan firmalar tel ürün teşhir standları ile çok daha profesyonel ve imaj sahibi bir firma olarak görünmektedirler. Tel standların en büyük özelliklerinden biri de uzun süre kullanılabilirlik özelliğine sahip oluşlarıdır. Bir firma, markası ürünlerini tel standlar ile; 

  • Ekonomik bir şekilde sergileyebilir.
  • Dilediği yerde ve şekilde sergileme şansına sahip olabilir.
  • İlgi çekici hale getirebilir.
  • Oldukça kullanışlı ve pratik bir yöntemle ve çok sayıda ürün sergileyebilir.

Tel Stand İmalatı

Hem iç hem de dış mekânlar için uygun olan tel standlar, fonksiyonellik ve görsellik dikkate alınarak üretilmektedir. Tel standlar; düz, askılı, raflı ve sepetli olarak üretilmektedir. Tel stand rafları ve sepetleri tel örgü yöntemiyle üretilir. Bir hayli geniş şekilde üretilebilen raflı ve sepetli sistemler ile metal ve ahşap raflara göre çok daha fazla ürün sergilenebilir, çünkü bu sistemler çok daha hafif olmalarının yanında çok daha fazla ürün taşıma özelliğine sahiptir.

Tel standların gövdeleri, dayanıklı olmalarını sağlayacak şekilde üretilir. Fuarda, markette, mağazada, bir büfe önünde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde kullanılmak üzere hareketli veya sabit sistemler olarak üretilmektedirler. Üretimde tercih edilen yöntem, kalıplı yöntemdir.  Önceden hazır hale getirilen ve standın raflarını oluşturan teller, mesafelerin belirlendiği kaynak kalıpları içine dizilerek çoklu punto kaynağı yardımı ile kalıbın içinde kaynatılmaktadır. Üretim aşamasını tamamlamış olan teller elektrostatik toz boya ile boyanır ve artık montaja hazırdır.  

Ürün Teşhirinde Doğru Çözüm

Müşteriler üzerinde olumlu bir etki yaratan tel stand, aslında metal stand kategorisinde yer alan bir ürün teşhir standıdır. Ancak metalden imal edilen sac stand ile arasındaki fark, tel standın her bütçeye uygunluğunun yanı sıra çok daha hafif olmasıdır. Firmanın talebi doğrultusunda da ürüne ve markaya özgü özellikleri ön plana çıkaracak, kullanışlı, ilgi çekici, fonksiyonel çözümler sunan tel stand modelleri, firmanın ürün teşhirinden en yüksek faydayı sağlamasına yardımcı olur.

Bir ürünü satın almak isteyen potansiyel müşteri, ister istemez satın almak istediği ürünü yakından incelemek ve hatta ona dokunmak ister. Psikolojik olarak, fiziksel temas insanlarda algıda alışveriş hissi uyandırır. Bu nedenle tel ürün teşhir standında sergilenen ürünlerin satışında artış gözlemlenebilir. Düşük maliyetli oluşu da hesaba katıldığında, akla gelebilecek birçok ürünün teşhirinde tel standın doğru çözüm olduğundan hiç şüphe yok.

Fiyatlandırma ve Üretim Planlaması

Ürün teşhirinde en çok kullanılan tel standının temel maliyet faktörü aslında, düşünülenin aksine kullanılan metal tel hammaddesine bağlı değildir. Bir tel standın maliyet analizi yapıldığında işçilik maliyetinin temel maliyet faktörü olduğu görülmektedir. Bu nedenle, özel sipariş tel stand tasarımlarında hammaddenin yanı sıra, işçilik maliyetinin de hesaba katılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde ürün maliyeti kontrol altına alınabilmektedir. Elbette üretim planlaması ile tel standın türü de önemli bir faktördür.

Monte ve de-monte olarak üretilebilen tel ürün teşhir standı modelleri içinden, seçim yapılırken ya da özel bir tasarım isteneceği zaman, hangi üründen kaç adet sergilenecekse öncelikle bunu belirlemede fayda vardır. Ürün miktarına karar verilmesiyle üretim planlaması yapılır ve üretime hızlı bir şekilde geçilerek istenilen stand en sağlıklı biçimde üretilebilir. Farklı özelliklerdeki tel stand türleri şunlardır:

  • Ayaklı
  • Tezgâh üstü
  • Askılı yapıda, sepetli, düz
  • Tekerlekli ya da sabit

Yararlanılan Kaynaklar;

https://wcmfactory.com.tr/tel-stand-nedir/

https://www.dinamiktanitim.com/metal-stand/tel-stand

WhatsApp Hemen stand fiyatı al